У чому звинувачують Корбана: пояснення ГПУ та СБУ

Дата публікації
Перегляди
7290
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У чому звинувачують Корбана: пояснення ГПУ та СБУ

Фото: ТСН.ua

У відомствах пояснили, чому затримали лідера партії "УКРОП".

ГПУ вивчає причетність кандидата у мери Києва та лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана до керівництва організованою злочинною організацією.

Основні статті кримінального кодексу України, за якими проводиться спільна спецоперація ГПУ та СБУ 31 жовтня - 255, 191 (розкрадання майна) та 349 (пов'язана з викраденням людей).

Про це на брифінгу 31 жовтня повідомили спікери ГПУ та СБУ Владислав Куценко та Олена Гітлянська. 

"Проводиться масштабна спецоперація, спрямована на ліквідацію злочинного угрупування, затримання осіб, які брали участь у ньому, входили до складу ОЗУ. Відбуваються затримання, проводяться процесуальні дії - обшуки, допити. Жодної політичної підоснови тут немає. Нам не важливо, яку політичну партію представляють особи, затримані та з якими проводяться слідчі дії, важливий факт - причетна особа до ОЗУ чи ні",  - йдеться у заяві.

Спікери уточнили, що наразі обшуки тривають не тільки у членів партії, але й в окремих працівників правоохоронних органів, наголосивши, що жодного політичного підґрунтя у відомствах немає. 

"Можу відкрити завісу лише по одному з епізодів  спецоперації: є факти використання фонду, який був створений для допомоги бійцям АТО, куди українці здавали гроші для допомоги бійцям. Встановлено, що з цього фонду було викрадено близько 40 млн гривень. Вони були використані на придбання коштовних речей, автомобілів. Думаю, ближче до понеділка будемо мати більш розгорнуту інформацію для загалу", - зауважила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Гітлянська додала, що злочинне угрупування користувалося послугами конвертаційних центрів. 

"Але пов'язувати обшуки на вул. Володимирській та викриттям конвертцентру (23 жовтня) з даною спецоперацією я би поки не стала", - додала речниця.

Також спікери ГПУ та СБУ повідомили, що для спецоперації залучено більше півтисячі осіб - 50 - з боку ГПУ та  у понад 500 - з СБУ.

Наразі, в ГПУ підтвердили затримання лідера "УКРОПу" та наголосили, що наразі він є лише "офіційно затриманим", проте "не підозрюваним".

У ГПУ зауважили, що політик затриманий "серед інших фігурантів у справі, по якій проводиться спецоперація".

"ГПУ вивчає його причетність до керівництва ОЗУ. Він зараз перебуває у правоохоронних органах, ми потім скажемо, яка до нього буде застосована міра заходу. Але оскільки це вирішує суд, думаю треба дочекатися рішення суду", - додали в ГПУ.

Наголосили, що наразі не буде розголошуватися, де перебуває Корбан, оскільки триває спецоперація.

Відповідаючи на питання, чому саме Чернігівський суд дав дозвіл на затримання Корбана, Гітлянська уточнила: "У даній спецоперації задіяні різні підрозділи з різних областей України. Коли її буде завершено, ми дамо інформацію про причини". 

Спільна заява СБУ та ГПУ щодо затримання Геннадія Корбана

Спільна заява СБУ та ГПУ щодо затримання Геннадія Корбана
Дата публікації
Перегляди
7290
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація