У Молдові розпустили парламент та оголосили дострокові вибори

Дата публікації
У Молдові розпустили парламент та оголосили дострокові вибори

Associated Press

В.о. президента оголосив про дострокові вибори.

Виконувач обов'язків президента Молдови Павел Філіп оголосив про розпуск парламенту та дострокові вибори, які відбудуться 6 вересня.

Про це повідомляє Radio Сhisinau.

Філіп, на якого Конституційний суд країни поклав обов'язки президента, одразу ж підписав указ про розпуск парламенту Молдови. Також в. о. президента видав указ про призначення дострокових парламентських виборів в країні.

Згідно з рішенням Філіпа, дострокові вибори до молдовського парламенту відбудуться 6 вересня 2019.

Як відомо, в суботу, 8 червня, всупереч ухваленому напередодні рішенню Конституційного суду було скликано засідання парламенту. Згідно з рішенням суду парламент не може продовжувати роботу, а президент зобов'язаний його розпустити, оскільки у відведений законом термін не було створено коаліцію, призначено прем'єра та не сформовано парламентські органи. Наступним кроком мало стати підписання указу про розпуск парламенту президентом країни Ігорем Додоном і призначення дати нових парламентських виборів. Але Додон заявив 8 червня, що не підписуватиме такий указ, оскільки депутати ще можуть домовитися, а ситуацію в країні назвав "близькою до вибуху". На засіданні таки обрали прем'єрку та голову парламенту.

Молдова опинилась у глибокій політичній кризі після виборів

Молдова опинилась у глибокій політичній кризі після виборів
Наступна публікація