У Ради хочуть забрати право вирішувати долі суддів

Дата публікації
Перегляди
1309
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Ради хочуть забрати право вирішувати долі суддів

В Раді вирішують, хто буде головним у питаннях суддів

Тепер цим будуть займатися Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада юстиції.

Вчора, 3 жовтня, адміністрація президента направила в Конституційну асамблею свої пропозиції щодо зміни розділу VIII Конституції - "Правосуддя".

Як зазначає "Комерсант-Україна" з посиланням на слова керівника головного управління АП з питань судоустрою Андрія Портнова, зміни зокрема стосуються позбавлення Верховної Ради права призначати суддів.

"Рішення про їх призначення буде стверджувати Вища кваліфікаційна комісія суддів  в тому порядку, в якому вона працює вже сьогодні. Це тестування-конкурс. Потім скажуть своє слово Вища рада юстиції і президент, який буде підписувати відповідний акт", - пояснює подію политик.

Він додав, що також планується усунути парламент від притягнення суддів до кримінальної відповідальності. Тепер цим будуть займатися ВККС та ВРЮ.

Видання відзначає, що в планах АП - також змінити порядок формування Вищої ради юстиції, в результаті чого більшість місць у раді передбачається віддати представникам суддівського корпусу.

У той же час голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності бютівець Віктор Швець впевнений, що Рада не підтримає цю зміна, пояснюючи тим, що цей крок зробить суддів залежними від АП.

У Партії регіонів з твердженням опозиції не згодні:

"Я не вважаю, що позбавлення права призначати суддів у чому-небудь обмежить мене, як депутата. Влада ділиться на законодавчу, судову і виконавчу. Тому зміни, запропоновані АП, обмежать тиск однієї гілки влади на іншу", - запевняє регіонал Валерій Бондик.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1309
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація