У ЄС пояснили, що буде з безвізовим режимом для України

Європейські та вітчизняні чиновники запевняють, що затримка з публікацією звіту викликана суто технічними моментами.

Довгоочікувані рекомендації Єврокомісії з лібералізації візового режиму для України відкладають. Доповідь мали опублікувати у вівторок, але ясності щодо цього немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Запитання про звіт було поставлено речнику Єврокомісії. Той не зміг ані спростувати, ані підтвердити наявну в журналістів інформацію.

З неофіційних джерел вдалося дізнатися, що в Брюсселі очікують письмових гарантій від президента і прем'єра України стосовно боротьби з корупцією та конкретно роботи антикорупційного прокурора. Це мав бути певний лист, який досі не прийшов із Києва.

"Я чув про це, проте вірю, що це не політичний, а радше технічний момент. Звіт дуже скоро буде оприлюднено, і немає сумнівів, що він буде позитивним", - прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

ВідеоДовгоочікувані рекомендації Єврокомісії по лібералізації візового режиму для України відкладають

Про пом'якшення чи навіть повне скасування візового режиму в 2016 р. можна говорити стосовно України та Грузії, запевний комісар ЄС з політики сусідства та розширення Йоганес Ган.

"Це вже я сподіваюся буде останній звіт, і ми хочемо представити його нашим країнам-членам. А далі дискусії триватимуть на національному рівні", - пояснив він.

Верховний представник ЄС з безпекової та зовнішньої політики Федеріка Могеріні запевнила, що візову лібералізацію для України та Грузії підтримують усі міністри закордонних справ ЄС.

Тим часом МЗС підтвердило, що оцінка роботи, яку виконала Україна на шляху до безвізового режиму, ще триває, а звіт буде після завершення певних внутрішніх процедур.

На 16 грудня заплановано візит президента України Петра Порошенка в Брюссель. Він має обговорити з лідерами ЄС питання щодо безвізового режиму та санкції проти Росії.

Минулого тижня єврокомісар розповів, скільки років має Україна на реформи.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: