Україна може поширити територію АРК на південь Херсонщини

Дата публікації
Україна може поширити територію АРК на південь Херсонщини

Кримські татари пропонують поширити АРК на південь Херсонщини

Ініціативу кримських татар разом із вагомими аргументами передали українській владі.

Кримська автономія може бути збільшена за рахунок частини Херсонської області. З такою ініціативою виступили лідери кримських татар, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ідея проста – приєднати до півострова кілька південних районів Херсонщини. І хоч це суто адміністративна акція, але фактично в України з'являться кримські території, які будуть під українським контролем.

Кримські татари переконані, що це буде вигідно і їм, і державі. На херсонських землях розмістилися б очільники меджлісу, органи влади Криму, а також вимушені переселенці з півострова. Питання оперативного керівництва АРК можна було б вирішувати значно швидше завдяки централізації та локалізації відповідних установ.

До того ж історично південні райони материкової України колись входили у Кримське ханство. Особливо багато кримських татар нині живе в Генічеському районі Херсонщини.

Автори ідеї переконують, що материкова частина АРК спростила б і майбутнє повернення півострова під український контроль. Адже йшлося б не про зміну органів влади в Сімферополі, а всього лиш про поширення юрисдикції вже існуючої на Херсонщині кримської адміністрації.

Програму повернення Криму наразі розробляють в українському уряді. Однак чи передбачається для цього розширення меж АРК на Херсонщину – чиновники не кажуть.

У будь-якому разі таке рішення можна зробити тільки через зміни до Конституції.

Як уже повідомлялося, юристи безкоштовно допомагатимуть українцям відсудити в Росії збитки за Крим.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Кримські татари хочуть збільшити кримську автономію на шматок Херсонщини

Кримські татари хочуть збільшити кримську автономію на шматок Херсонщини
Наступна публікація