Україна може поширити територію АРК на південь Херсонщини

Ініціативу кримських татар разом із вагомими аргументами передали українській владі.

Кримська автономія може бути збільшена за рахунок частини Херсонської області. З такою ініціативою виступили лідери кримських татар, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ідея проста – приєднати до півострова кілька південних районів Херсонщини. І хоч це суто адміністративна акція, але фактично в України з'являться кримські території, які будуть під українським контролем.

Кримські татари переконані, що це буде вигідно і їм, і державі. На херсонських землях розмістилися б очільники меджлісу, органи влади Криму, а також вимушені переселенці з півострова. Питання оперативного керівництва АРК можна було б вирішувати значно швидше завдяки централізації та локалізації відповідних установ.

До того ж історично південні райони материкової України колись входили у Кримське ханство. Особливо багато кримських татар нині живе в Генічеському районі Херсонщини.

Автори ідеї переконують, що материкова частина АРК спростила б і майбутнє повернення півострова під український контроль. Адже йшлося б не про зміну органів влади в Сімферополі, а всього лиш про поширення юрисдикції вже існуючої на Херсонщині кримської адміністрації.

Програму повернення Криму наразі розробляють в українському уряді. Однак чи передбачається для цього розширення меж АРК на Херсонщину – чиновники не кажуть.

У будь-якому разі таке рішення можна зробити тільки через зміни до Конституції.

Як уже повідомлялося, юристи безкоштовно допомагатимуть українцям відсудити в Росії збитки за Крим.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Кримські татари хочуть збільшити кримську автономію на шматок Херсонщини

Така ініціатива прозвучала від лідерів кримських татар. Це буде вигідно і у цьому разі Україна отримує територію, де можна зосередити всі органи управління Кримом. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: