В Ізмаїлі болгарам відмовили в регіональній мові

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Ізмаїлі болгарам відмовили в регіональній мові

Ізмаїл зробив регіональною мовою лише російську

На Одещині надали регіонального статусу російській, але не захотіли прирівняти до неї болгарську.

Міськрада Ізмаїла Одеської області на позачерговій сесії закріпила за російською мовою статус регіональної, але відмовилася розглядати ініціативу болгарської діаспори про надання такого ж статусу болгарській мові.

Тепер низка болгарських громадських організацій готують скарги, у тому числі на ім'я президента, пише ZN.UA.

Як відомо, за новим законом, регіональний статус на території району, міста, села, селища може отримати мова, якою, згідно з даними останнього перепису, розмовляють 10% населення.

В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення - 43,7%. За ним ідуть українці - 38%, болгари - 10% і молдовани - 4,3%. Інші групи нечисленні.

На мітингу на підтримку закону про мови мер міста Андрій Абрамченко заявив, що російська мова була і залишається мовою міжнаціонального спілкування в місті, де проживають представники 80 національностей.

Нагадаємо, нещодавно заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов зробив скандальну заяву, з якої випливало, що мовний закон стосується лише російської.

"46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську, не єврейську мову, їдиш чи іврит, я не знаю, як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє весь народ", - сказав Чечетов.

Наступна публікація