Європа не зацікавлена блокувати безвіз для українців – Туск

Політик наголосив, що Україна виконала всі зобов'язання. 

Глава Європейської Ради Дональд Туск на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС заявив про те, що у ЄС не зацікавлені блокувати процес візової лібералізації для України.

Українська журналістка поцікавилася, чи справді Франція блокує процес надання безвізу для українців і запитала, коли Україні варто чекати на ухвалення рішення.

Відповідаючи на запитання, Туск українською відповів: "Україна чітко виконала" (зобов'язання для надання безвізу - Ред.).

Згодом вже англійською він продовжив, що ані Франція, ані жодна інша країна Європейського Союзу не блокує рішення.

"Ніхто в Європі не зацікавлений блокувати процес візової лібералізації для України чи інших країн", - заявив він. 

Нагадаємо, 24 листопада у Брюсселі відбувається саміт Україна-Євросоюз.

Сторони мають намір обговорити подальші кроки у візовій лібералізації, виконання Мінських угод і реформи, які дозволяють боротися з корупцією. 

17 листопада посли країн ЄС ухвалили рішення про початок проведення переговорів з Європейським парламентом щодо безвізу з Україною

У разі позитивного рішення на Україну чекає три важливі кроки. Спочатку ЄС має запровадити механізм скасування безвізу, потім режим має затвердити Європарламент, що, найімовірніше, станеться в середині грудня. Також рішення має ухвалити Рада ЄС. За різними оцінками, ще два-три місяці буде порібно для запуску механізму. Таким чином українці зможуть їздити до Європи без віз не раніше березня-лютого. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: