Археологи знайшли в Африці забуте "місто велетнів"

Знахідку зробили вчені з Великої Британії на території Ефіопії.

Команда британських археологів виявила забуте місто Харла на сході Ефіопії. Воно відоме науці з Х століття до нашої ери.

Колись Харла вважали містом велетнів, бо споруди міста були побудовані з великих та важких кам'яних блоків, рухати які людям дуже непросто. Вчені скептично ставляться до цієї легенди, однак місцеві жителі продовжують у неї вірити.

ВідеоНа Вінниччині під час ремонту газогону знайшли поселення, якому понад 2000 років

У пізніші часи місто вславилося, як регіональний центр ремесел і торгівлі. Як пояснив професор Тімоті Інсолл з Ексетерського університету, місцеві ремісники спеціалізувалися на виготовленні біжутерії та ювелірних виробів. "Населення було змішаним і складалося з іноземців і місцевих, які вели торгівлю з іншими країнами регіону Червоного моря, Індійського океану і, можливо, навіть Аравійського затоки. Виявлені артефакти були привезені в місто з Мадагаскару, Мальдівських островів, з Ємену і Китаю. Це відкриття перевертає наше уявлення про торгівлю в цій забутій археологами частині Ефіопії", - пояснив науковець.

Крім того, археологи виявили в місті рештки мечеті ХІІ століття. Вчені планують провести аналіз приблизно 300 тіл з місцевого кладовища, щоб дізнатися більше про побут давніх жителів Харла. Розкопки продовжать наступного року.

Залиште свій коментар