Ассанж став еквадорським біженцем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проте засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж перебуває на території посольства Еквадору в Лондоні з червня 2012 року.

Засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу надали статус біженця в Еквадорі.

Про це заявив міністр закордонних справ Еквадору Хосе Валенсія, повідомляє El Universo.

"Його статус людини, який просить про притулок, і далі діє", - підкреслив Валенсія.

За його словами, долю Ассанжа мають вирішити представники керівництва Великої Британії, Еквадору та власне адвокати засновника Wikileaks.

Водночас Валенсія не прокоментував інформацію про те, що Ассанжу нібито пропонують посаду радника у посольстві Еквадору в Росії або у Великій Британії.

Нагадаємо, що Ассанж перебуває на території посольства Еквадору з червня 2012 року, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачують у злочинах на сексуальному ґрунті - за заявами двох жінок у сексуальних домаганнях та зґвалтуванні. Сам Ассанж звинувачення спростовує, говорячи про розправу.

У травні 2017 року розслідування припинили, але він все одно побоюється, що його можуть передати Вашингтону, де йому може загрожувати смертна кара через публікацію таємної інформації.

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції