Білоруська опозиція підготувала варіант нової Конституції

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Білоруська опозиція підготувала варіант нової Конституції

Associated Press

Наразі опозиціонери підготували чорновий варіант документа.

Білоруська опозиція підготувала власний варіант нової Конституції країни.

Про це під час онлайн-пресконференції представник опозиції з питань конституційної реформи Анатолій Лебедько.

За його словами, наразі опозиціонери підготували чорновий варіант документа. Коім того, "у публічному просторі" вже представлені "три розділи проєкту конституції нової Білорусі". Через деякий час з'являться інші розділі, участь в обговореннях яких зможе взяти кожен громадянин країни. Публічні презентації та дискусії з цього питання вже відбулися в Мінську, Гомелі, Могильові, Орші, Бобруйську.

Своєю чергою, представник Тихановської з міжнародних справ Валерій Ковалевський новідомив, що чекає від Євросоюзу ухвалення четвертого пакету санкцій щодо офіційного Мінська. За передньою інформацією, це може статися у січні-лютому наступного року.

Крім того, представник опозиції з економічних реформ Алесь Алехнович заявив, що прихильники екскандидатки в президенти Світлани Тихановської перебувають в постійному контакті з Єврокомісією, яка розробляє комплексний "план підтримки демократичної" Білорусі.

Нагадаємо, акції протесту в Білорусі почалися після виборів президента, які відублися 9 серпня 2020 року. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони переконані, що Олександр Лукашенко сфальсифікував їхні результати на свою користь. Почалися масові протести. Силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила результати виборів. Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі". Утім, багато країн світу це не визнають, вимагають перевиборів у країні та запровадили санкції проти самого Лукашенка і його найближчого оточення. Не визнає результатів президентських виборів у Білорусі й Україна.

Кінець бюрократії: як білоруські мігранти вплинули на хід роботи міграційної служби України

Кінець бюрократії: як білоруські мігранти вплинули на хід роботи міграційної служби України
Наступна публікація