До складу керівників "Роснефти" планують включити екс-канцлера Німеччини

У списку претендентів – керівник цієї компанії, міністр енергетики та помічник президента РФ.

Герхарда Шредера, який був канцлером Німеччини перед Ангелою Меркель і є другом президента РФ Володимира Путіна, планують включити до ради директорів "Роснефти" як незалежного директора.

Його кандидатуру пропонує уряд РФ, передає ТАСС.

Також незалежними директорами хочуть зробити колишнього скарбника компанії ExxonMobil Дональда Хамфриза, керівничого директора компанії Nord Stream AG Артура Маттіаса Варніга та професора кафедри НДУ ВШЕ Олега Вьюгіна.

Кандидатами в раду директорів як представників Росії стали керівник "Роснефти" Ігор Сечин, міністр енергетики РФ Олександр Новак та помічник президента Росії Андрій Бєлоусов.

У кінці липня повідомлялося, що "Роснефть" проведе позачергові збори акціонерів 29 вересня в Санкт-Петербурзі, на якому, зокрема, обговорять питання про виплату дивідендів за перше півріччя 2017 року та обрання членів ради директорів компанії.

Нині в раді директорів "Роснефти" - дев'ять осіб. У цей склад не увійшли міністр енергетики Росії Олександр Новак та голова правління "Газпромбанку" Андрій Акімов, яких змінили представники нового акціонера "Роснефти" - QHG Oil Ventures (контролюється Glencore і Qatar Investment Authority).

Однак, як заявив Сєчин, "Роснефть" уже запропонувала розширити чисельність ради директорів з дев'яти до 11 осіб і "чекатиме повернення міністра в органи управління".

Основним акціонером "Роснефти" є державний "Роснефтегаз" (50% плюс одна акція), другий найбільший акціонер - британська BP (19,75% акцій). Пакетом у розмірі 19,5% акцій володіє консорціум Glencore і Qatar Investment Authority.

Залиште свій коментар