Губернатор Техасу оцінив збитки від урагану "Гарві"

За нинішніми даними, стихія вбила 47 людей.  

Губернатор американського штату Техас Грег Ебботт оцінив збитки від урагану "Гарві"у суму від 150 до 180 мільярдів доларів США.

Він заявив про це в неділю, 3 вересня. Ебботт повідомив, що збитки від "Гарві" перевищать втрати внаслідок потужних ураганів "Катріна" (спустошив у 2005 році Нью-Орлеан) та "Сенді" (налетів у 2012-му на північно-східне узбережжя США). "Катріна", наскільки я пригадую, спричинила (збитків - Ред.) на 120 мільярдів доларів, але якщо поглянути на кількість будинків і підприємств, які це ("Гарві".- Ред.) зачепило, то я думаю, що це коштуватиме суттєво більше, ніж 120 мільярдів доларів, вірогідно, від 150 до 180 мільярдів… Це набагато більше, ніж ураган "Сенді", - цитує губернатора інформагенція Reuters. "Гарві" - найпотужніший ураган, який налетів на Техас за останні 50 років.

За нинішніми даними, стихія вбила 47 людей.

Ще понад мільйон мешканців були змушені покинути свої зруйновані, пошкоджені або затоплені домівки. Адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до Конгресу з проханням виділити 7,85 мільярда доларів для ліквідації наслідків негоди в Техасі.

Губернатор Ебботт, за даними Reuters, назвав це "першим платежем" і нагадав, що доведеться відбудувати "четверте найбільше місто США (Г'юстон - Ред.), як і цілий географічний регіон". Тисячі мешканців міста Г'юстон у неділю мусили евакуюватися через воду, яка назбиралася в міському резервуарі та переповнила його.

Фотогалерея Ураган "Гарві" в США: нові жертви і загроза токсичного зараження (10 фото)

ВідеоЗагроза техногенної катастрофи. В Техасі через ураган можливий вибух на хімічному заводі

Люди покинули свої домівки, щоб з нього можна було спустити частину води. Агентство з охорони довкілля США в неділю висловило занепокоєння з приводу 13 забруднених колишніх індустріальних об'єктів у Техасі, які нині затоплені та можуть стати джерелами поширення токсичних речовин.

Як уже повідомлялося, в Техасі сталися два вибухи на території хімічного підприємства Arkema, яке залило водою після потужного урагану "Харві". Завод в Кросбі виробляє речовини, необхідні для виготовлення виробів з пластику та фармакологічних продуктів. Місцевих жителів в радіусі двох кілометрів евакуювали ще напередодні. Проте один з місцевих поліцейських після вдихання диму з фабрики потрапив у лікарню. Пізніше стало відомо, що немає ознак небезпечної токсичності на місці вибуху в Техасі.

Залиште свій коментар