Ісус на турніку: у РФ чоловіка оштрафували за репост карикатури ВКонтакте

Він порушив догмат 787 року.

Житель Сочі Віктор Ночевнов визнаний винним за статтею 148 КК (образа почуттів віруючих) за перепост на своїй сторінці в соцмережі "ВКонтакте" семи карикатур із зображенням Ісуса Христа.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Суддя засудив Ночевнова до штрафу в 50 тисяч рублів. Чоловік обвинувачувався у тому, що з жовтня 2014 року по серпень 2015 року у дні християнських свят репостив карикатури, на яких Ісус Христос, зокрема, висів на турніку, танцював на стадіоні, а також був зображений у вигляді важкоатлета на тлі олімпійських кілець.

Христос-спортсмен
ВКонтакте

Фотогалерея Тисячі вірян і селфі з президентом. Як у Польщі Ісуса Христа оголосили королем (13 фото)

Свідком у справі виступив настоятель Князь-Володимирського храму Сочі Андрій Дубровський, який розцінив карикатури як блюзнірство, провокацію і образу почуттів віруючих, пославшись на встановлений у 787 році догмат Вселенської християнської церкви — іконошанування.

Ночевнов не визнає свою провину і готовий подавати апеляцію.

Нагадаємо, що стаття 148 ("Порушення права на свободу совісті та віросповідань") була додана в Кримінальний кодекс РФ в 2013 році після процесу над учасницями групи Pussy Riot. Вирок трьом учасницям Pussy Riot за панк-молебень" в храмі Христа Спасителя в Москві був винесений у 2012 році за статтею "Хуліганство". Максимальна санкція за статтею 148 КК — на один рік позбавлення волі.

ВідеоВР зареєструвала законопроект, який пропонує починати пленарні засідання із "Отче наш"

Також в образі почуттів верующил звинуватили блогера з Єкатеринбурга Русланом Соколовським. Його засудили до трьох з половиною років умовно за гру Pokemon Go в Храмі-на-Крові.

Залиште свій коментар