Катар вважає, що його ізолювали через успішність

МЗС країни наголошує, що усьому виною її прогресивність.

Катар вважає, що країну ізолювали через її успішність.

Про це із посиланням на міністра закордонних справ Катару Мухаммада бен Абдуррахман Аль Тані повідомляє Reuters, передають РИА Новости.

За його словами, Катар виявився в ізоляції, тому що є успішною і прогресивною країною.

Аль Тані стверджує, що криза в Перській затоці загрожує стабільності всього регіону. Міністр підкреслив, що дипломатія залишається "найкращим варіантом" для Катару, а військового вирішення конфлікту, що розгорівся, не буде.

Нагадаємо, що про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявило 8 країн: Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, Єгипет, Лівія, Ємен, Мальдівські острови і острівна держава Маврикій. Причиною розриву відносин країни називають питання безпеки. 

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter заявив, що ізоляційна політика низки держав щодо влади Катару може посприяти боротьбі з тероризмом. "Так приємно бачити візит Саудівської Аравії із королем і 50 країнами, які вже окупаються. Вони казали, що жорстко віднесуться до фінансової підтримки екстремізму, і це вказувало на Катар. Можливо, це початок кінця жаху тероризму", - написав Трамп. 

Між Катаром та іншими арабськими країнами Перської затокипосилилися протиріччя. Це сталося після того, як Саудівська Аравія закрила свій сухопутний кордон із Катаром, і щонайменше п'ять авіакомпаній оголосили, що припиняють рейси до цієї країни.

5 червня Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ повідомили про розрив дипломатичних відносин із Катаром через підтримку владою країни "тероризму та надання фінансової допомоги терористичним угрупованням".

Нещодавній візит президента США Дональда Трампа до Саудівської Аравії став спробою Вашингтона втрутитися у протистояння у регіоні.

Саудівська Аравія є найближчим союзником США в регіоні, а у Катарі розташована американська авіабаза і майже 10 тисяч військовослужбовців США. Саудівці погодилися на прибуткову збройову угоду вартістю 300 мільярдів доларів, яка могла б підтвердити їхнє лідерство в арабському світі, вважаючи, що США будуть підтримувати дії проти Катару.

ВідеоВ США підозрюють, що Росія причетна до розпалу дипломатичної війни на Близькому Сході

Залиште свій коментар