Перейти до змісту
Конфлікт в Нагірному Карабасі: експерти говорять про сплановане загострення

Конфлікт в Нагірному Карабасі: експерти говорять про сплановане загострення

Азербайджан заявляє, що армії вдалося зайняти шість сіл та кілька важливих позицій.

Щонайменше семеро цивільних стали жертвами нового конфлікту в Нагірному Карабасі. П'ятеро - з боку Азербайджану та двоє - Вірменії. Серед військових утрати значно більші. В обох країнах уже запровадили воєнний стан й оголосили про мобілізацію. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45. 

Кожна сторона розповідає про знищену ворожу техніку. Вірмени - ще й про людські втрати. Кажуть, загинули майже пів сотні їхній військових і дві сотні - поранені. Азербайджан даних про жертви не оприлюднює. Натомість заявляє, армії вдалося зайняти шість сіл та кілька важливих позицій.

Карабаський конфлікт - болісний для обох сторін. Спалахнув він іще наприкінці радянських часів. Але останні 26 років його вдавалося утримувати замороженим. Траплялися хіба поодинокі сутички. Цього ж разу, певні експерти, загострення не випадкове й говорять про сплановану акцію. У провокаціях обидві сторони обвинувачують одна одну. Вірменія оголосила повну мобілізацію.

Азербайджанці мобілізували своїх захисників лише частково, але також оголосили воєнний стан. У Баку закрили міжнародний аеропорт. А по всій країні запровадили комендантську годину - з дев’ятої вечора й до шостої ранку.

За радянських часів територію Нагірного Карабаху з понад 90 відсотками вірменського населення як автономію передали Азербайджану. Коли ж 1988 року вірмени заявили про бажання відокремитися - спалахнув кривавий конфлікт. Жертвами війни за регіон стали понад 30 тисяч людей. Аби загиблих не стало ще більше, скласти зброю й розпочати переговори закликають ООН, НАТО, США, Євросоюз та Україна. 

Відео Конфлікт в Нагірному Карабасі: чи спровокує загострення ситуації нову повномасштабну війну

Щонайменше семеро цивільних стали жертвами нового конфлікту в Нагірному Карабасі. П’ятеро з боку Азербайджану та двоє з боку Вірменії. Серед військових втрати значно більші. В обох країнах вже запровадили воєнний стан й оголосили про мобілізацію. Чи спровокує загострення ситуації в Нагірному Карабасі нову повномасштабну війну - у сюжеті.  

Конфлікт в Нагірному Карабасі: чи спровокує загострення ситуації нову повномасштабну війну

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин