Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримінальні авторитети сумували за Дідом Хасаном, але вже вибрали йому заміну

Представники криміналу говорили про жорстоку смерть Діда Хасана, якому і так залишилося недовго жити.

В Москві кримінальний світ попрощався з Асланом Усояном (Дідом Хасаном). На церемонії прощання були присутні представники кримінального світу і рідні вбитого.

Після закінчення офіційної частини церемонії учасники перейшли від пафосних слів про безповоротний відхід "легендарних представників злодійського світу", на яких багато років "трималася сама ідея", до робочих питань, пише "Коммерсант-Украина".

"Я п'ятнарик (п'ятнадцять років. - Ред.) на полосатику (колонії суворого режиму.- Ред.) відтягнув,- метався між присутніми худий чоловік із золотими зубами і тростиною. Він був не за сезоном одягнений в осінні черевики і куртку із шкірзамінника з порепаним лаковим покриттям.- "Дзвінком вийшов (відсидів весь термін.- Ред.) і аж сюди з Новосибірська". Як пояснював гість, на зоні його "поставили на вид" - дали зрозуміти, що найближчим часом йому може бути запропонована злодійська корона. Проте пропозиція нібито надійшла з оточення Діда і зависла в повітрі. "Не переживай, Мирон завершить",- заспокоїли гостя інші учасники церемонії, даючи зрозуміти, що всі справи покійного вже прийняв його племінник, злодій в законі Дмитро Чантурія (Мирон).

Коли солідні гості нарешті вирушили до своїх автомобілів, щоб їхати на поминки, могилу Аслана Усояна обступили так звані "пацани, які прагнуть" - орієнтовані на злодійську ідею, але ще не досягли висот у кримінальній ієрархії молоді хлопці, які приїхали на церемонію разом зі своїми "старшими". Встаючи біля хреста з табличкою, вони фотографували один одного на мобільники і тут же відправляли MMS "браткам".

Тим часом основною темою розмов у старших гостей була, звичайно, сама загибель Діда Хасана. Присутні сходилися на думці, що атака на воровського патріарха була невмотивовано жорстокою - 74-річній людині, яка страждала на захворювання нирок, діабет, і так залишалося недовго - і безглуздою одночасно.

За словами близьких до Усояна людей, через погіршення стану здоров'я Дід Хасан фактично відійшов від справ, розподіливши обов'язки між численними родичами. Усоян, як кажуть його друзі, більшу частину часу проводив у "Старому фаєтоні", де його вбили. За весь день він міг з'їсти шматочок спеціально привезеної для нього з Азербайджану осетрини та випити келих вина, віддаючи перевагу виключно домашньому, розливному. Решту часу Дід Хасан в основному згадував колишнє з такими ж літніми "авторитетами". "В останні роки йому хотілося тільки одного - спокою",- сказав один з учасників похорону.

Особливо засмутила друзів і близьких Аслана Усояна та обставина, що їм не дозволили спокійно поховати вбитого "патріарха" - траурні заходи перетворилися в суцільну метушню.

За розповідями учасників похорону, "авторитети" спочатку хотіли поховати Усояна на Ваганьковському цвинтарі Москви - поряд з його другом, злодієм у законі В'ячеславом Іваньковим (Япончик). Родина Діда Хасана наполягла на похоронах в Тбілісі, де вже покояться старші родичі вбитого, однак і цього зробити не вдалося. Оскільки в Грузії багато соратників Діда Хасана є персонами non grata, перш ніж замовляти для них чартер, організатори заходу, за їхніми словами, нібито намагалися домогтися від грузинської влади гарантій недоторканності.

Коли у ніч проти суботи чартерний Ту-154 з труною вже знаходився недалеко від Тбілісі, пасажирам нібито дали зрозуміти, що домовленості втрачають свою силу. Тобто проти похорону заперечень начебто не було, але безпеку їхнім учасникам вже ніхто не гарантував. У підсумку чартеру довелося терміново дозаправлятися в Донецьку і повертатися назад.

Залиште свій коментар

Вибір редакції