Лукашенко назвав кримський прецедент небезпекою для всього світу

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лукашенко назвав кримський прецедент небезпекою для всього світу

Лукашенко стурбований через події в Криму / http://twitter.com/mrskutcher

Проблема не в приєднанні до Росії, а в порушенні системи угод і створенні прикладу.

Анексія Криму небезпечна створенням прецеденту, котрий може порушити спокій у міжнародних стосунках. Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко.

"У багатьох засвербіли руки. І я не виключаю, що постановка питання така буде", - сказав він.

"Крим небезпечний не тим, що увійшов до складу Росії. Важливі прецеденти", - пояснив Лукашенко.

Білоруський лідер вважає, що після входження Криму до складу Росії багато територій по світу претендуватимуть на відділення від своїх держав. Особливо на тлі того, що Україні в обмін на ядерну зброю надали гарантії найпотужніші держави світу, але слова свого не дотримали.

"Ось це небезпечно: вже деякі держави відмовилися, і Україна заявила про те, що виходить з цієї угоди, розв'язуються руки, особливо пороговим державам, які ось-ось готові виробити ядерну зброю. І наслідки можуть бути ще більш жахливими. Складається поганий прецедент", - вважає Лукашенко.

"Дуже погано, що починають думати, особливо середні, малі держави, що вони себе не зможуть захистити, зберегти територіальну цілісність. Дуже небезпечно, що почнеться хвиля самовизначень. Ну чого вже: якщо можна виносити на референдум, вирішувати питання, давайте виносити і вирішувати", - зазначив президент.

Раніше Лукашенко заявив, що "тільки ідіот" не зробить висновків після подій в Україні.

Наступна публікація