На джихад. Американська розвідка розповіла про заповіт бен Ладена

Крім заповіту в руки спецназівців потрапили ще 112 документів.

Колишній лідер терористичного угрупування "Аль-Каїда" Осама бен Ладен у своєму заповіті розпорядився використовувати більшу частину залишених ним грошей "на цілі джихаду".

Як повідомляє ВВС, документ, який американська розвідка вважає заповітом "терориста номер один", був знайдений спецназом США ще в 2011 році в ході операції з ліквідації бен Ладена в його будинку в Пакистані. Американці вважають, що заповіт був написаний в кінці 1990-х.

Крім заповіту в руки спецназівців потрапили ще 112 документів. На цей момент їхня значна частина залишається засекреченою. Доступ до розсекреченої частини документів, у тому числі до заповіту, був наданий ряду американських ЗМІ.

Повідомляється, що статки бен Ладена оцінюється в 29 млн доларів у валюті та активах. Згідно з документом, по одному відсотку від цієї суми він заповів двом своїм наближеним - бойовиком "Аль-Каїди" Мафузу аль-Валіду і бізнесменові Абу Ібрагіму Сааду.

ВідеоОбама про ліквідацію бен Ладена

Крім того, стало відомо, що своїх родичів, яким повинен дістатися залишок суми, бен Ладен закликав використовувати кошти на "цілі джихаду".

Бен Ладен був убитий під час спецоперації спецназу США 2 травня 2011 року в Пакистані. Тіло колишнього лідера "Аль-Каїди" було поховано в морі. Пізніше його родичі в листі до газети New York Times заявили, що його "довільне вбивство" позбавило їх можливості попрощатися з тілом і порушило їхні права.

ВідеоЧлени сім'ї Осами бен Ладена загинули в авіакатастрофі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: