Німеччина радить громадянам запасатись продуктами та водою

У країні розробили нову концепцію цивільної безпеки.

Уперше з часів Холодної війни Німеччина радить громадянам запасатися продуктами про всяк випадок, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Тамтешній уряд розробив нову концепцію цивільної безпеки на випадок будь-якого лиха. У часи, коли все управління перейшло в інтернет, масштабну катастрофу може викликати один комп'ютерний вірус, тому урядовці й взялись за безпеку.

"Це відповідально і далекоглядно, розумно і на часі - зберігати холодну голову і готуватися до будь-яких сценаріїв, якими б неймовірними вони не здавалися. Так робить кожна країна світу", - стверджує міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьер.

Підготуватися на чорний день радять і німцям. А саме - закупити запасів продовольства і води. Наприклад, води рекомендовано купити 6-7 півторалітрових пляшок на п'ять днів, з розрахунку два літри на дорослу людину на добу. Саме стільки часу дають собі німецькі служби, щоби налагодити водопостачання за будь-якої катастрофи. Харчами рекомендують запасатися на довший строк – 10 днів.

Проте, опозиційні партії обурюються, що поради закупити харчі як у часи Холодної війни можуть остаточно настрахати німців, і без того переляканих останніми терактами. Утім від катастроф сьогодні не застрахований ніхто – кажуть експерти з безпеки.

ВідеоНімеччина радить громадянам запасатися продуктами

"Небезпеки можуть бути різні. Останнім часом відбуваються непередбачувані природні феномени і тоді в цілих регіонах зникає світло. Терористичні атаки можуть здійснювати за допомогою як бомби, так і вантажівки. Або взагалі як кібератаку на важливу інфраструктуру", - каже голова німецької поліцейської профспілки Райнер Вендт.

Хоча, ані паніки, ані тисняви біля берлінських супермаркетів це не викликало. Люди вважають, що такі запаси їм не знадобляться.

"Не думаю, що такі запаси потрібні. Нехай буде щось на короткий час. Але щоби так масштабно закупатися! Це нагнітає", - кажуть громадяни.

Запасатися продуктами – крок добровільний. Натомість влада потурбується про будівництво автономних колодязів, створить запаси продовольства з рису, бобових та згущеного молока, закупить заздалегідь медикаментів та вакцин.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: