Нобелівську премію миру вручили прем'єру Ефіопії

Дата публікації
Перегляди
3473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нобелівську премію миру вручили прем'єру Ефіопії

Фото: Twitter / Office of the Prime Minister - Ethiopia

Лідери Ефіопії та Еритреї підписали декларацію про кінець війни.

Нобелівську премію миру 2019 року отримав прем'єр Ефіопії Абій Ахмед Алі.

Як розповіли у Нобелівському комітеті, прем'єра Ефіопії нагородили за його зусилля щодо досягнення миру та міжнародного співробітництва, зокрема за рішучу ініціативу щодо врегулювання прикордонного конфлікту із сусідньою Еритреєю.

Також Нобелівська премія миру-2019 року хоче заохотити всіх, хто працює над миром в Ефіопії та в регіонах Східної та Північно-Східної Африки.

Наголошується, що Абій Ахмед Алі у тісній співпраці з президентом Еритреї швидко розробили принципи мирової угоди, аби припинити довгий період "ані миру, ані війни" між Ефіопією та Еритреєю.

Також Абій Ахмед Алі ініціював важливі реформи в Ефіопії. Попри те, що залишається ще багато роботи, розпочаті зміни дають багатьом громадянам надію на краще життя та світле майбутнє. "Як прем'єр-міністр Абій Ахмед прагнув сприяти примиренню, солідарності та соціальній справедливості.

Норвезький Нобелівський комітет вважає, що зараз зусилля Абія Ахмеда заслуговують на визнання і потребують заохочення. Комітет сподівається, що премія миру підтримає прем'єр-міністра Абія у його важливій роботі щодо миру та примирення", - сказали у комітеті.

Нобелівську премію миру 2018 року отримали Деніс Муквеге і Надія Мурад за внесок у боротьбу із сексуальним насильством.

Раніше, 7 жовтня, група вчених отримала Нобелівську премію з медицини та фізіології за дослідження пристосування клітин до наявності кисню, а 8 жовтня нагородили фізиків за досягнення у космології. 9 жовтня Нобелівську премію з хімії вручили за розробку літій-іонних акумуляторів. Нобелівських премій з літератури вручили одразу дві - їх отримали отримали польська письменниця Ольга Токарчук і австрійський автор Петер Гандке. Минулого року "Нобеля" з літератури цього року не була вручена через сексуальний скандал.

Кому і за які досягнення присудили Нобелівську премію у 2018 році - дивіться у ТСН Strories:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Нобелівський тиждень
Дата публікації
Перегляди
3473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація