Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нобелівську премію миру вручили прем'єру Ефіопії

Лідери Ефіопії та Еритреї підписали декларацію про кінець війни.

Нобелівську премію миру 2019 року отримав прем'єр Ефіопії Абій Ахмед Алі.

Як розповіли у Нобелівському комітеті, прем'єра Ефіопії нагородили за його зусилля щодо досягнення миру та міжнародного співробітництва, зокрема за рішучу ініціативу щодо врегулювання прикордонного конфлікту із сусідньою Еритреєю.

Також Нобелівська премія миру-2019 року хоче заохотити всіх, хто працює над миром в Ефіопії та в регіонах Східної та Північно-Східної Африки.

Наголошується, що Абій Ахмед Алі у тісній співпраці з президентом Еритреї швидко розробили принципи мирової угоди, аби припинити довгий період "ані миру, ані війни" між Ефіопією та Еритреєю.

Також Абій Ахмед Алі ініціював важливі реформи в Ефіопії. Попри те, що залишається ще багато роботи, розпочаті зміни дають багатьом громадянам надію на краще життя та світле майбутнє. "Як прем'єр-міністр Абій Ахмед прагнув сприяти примиренню, солідарності та соціальній справедливості.

Норвезький Нобелівський комітет вважає, що зараз зусилля Абія Ахмеда заслуговують на визнання і потребують заохочення. Комітет сподівається, що премія миру підтримає прем'єр-міністра Абія у його важливій роботі щодо миру та примирення", - сказали у комітеті.

Нобелівську премію миру 2018 року отримали Деніс Муквеге і Надія Мурад за внесок у боротьбу із сексуальним насильством.

Раніше, 7 жовтня, група вчених отримала Нобелівську премію з медицини та фізіології за дослідження пристосування клітин до наявності кисню, а 8 жовтня нагородили фізиків за досягнення у космології. 9 жовтня Нобелівську премію з хімії вручили за розробку літій-іонних акумуляторів. Нобелівських премій з літератури вручили одразу дві - їх отримали отримали польська письменниця Ольга Токарчук і австрійський автор Петер Гандке. Минулого року "Нобеля" з літератури цього року не була вручена через сексуальний скандал.

Кому і за які досягнення присудили Нобелівську премію у 2018 році - дивіться у ТСН Strories:

Залиште свій коментар

Вибір редакції