Пакистан пішов на переговори з "Талібаном"

Дата публікації
Перегляди
1062
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пакистан пішов на переговори з "Талібаном"

Переговори з талібами йдуть "вкрай важко". / Фото: AFP

Пакистанська преса досить обережно оцінює перспективи цих переговорів, оскільки уряд країни в минулому вже кілька разів намагався домовитися з екстремістами.

Ісламабад через посередників проводить переговори з бойовиками з угрупування "Техрік-е талібанПакистан" ("Рух талібів Пакистану"), повідомляє пакистанська газета Express Tribune.

За інформацією ЗМІ, Ісламабад проводить попередні переговори з талібами з племінної області Південний Вазірістан, яка вважається одним з головних оплотів пакистанських екстремістів.

Джерело, близьке до талібів, наголосило, що переговори йдуть "вкрай важко".

"Ми дійсно ведемо переговори, але вони знаходяться на початковій стадії", - цитує видання слова джерела.

"Зараз переговори стосуються Південного Вазірістану. У разі успіху можна говорити про поширення цієї угоди на усією Зону племен", - додав він.

Подробиці переговорів не повідомляються.

Пакистанська преса досить обережно оцінює перспективи цих переговорів, оскільки уряд країни в минулому вже кілька разів намагався домовитися з екстремістами, проте кожного разу такі угоди довго не протрималися.

Останню спробу укласти угоду з бойовиками влада Пакистану зробили на початку 2009 року. Тоді Ісламабад дозволив талібам з гірської області Сват ввести ряд шаріатських норм в обмін на відмову від терористичної активності. Проте незабаром таліби стали поширювати свої порядки і на інші області. Коли в квітні 2009 року таліби зайняли містечко Бунер в 100 кілометрах від Ісламабада, влада відновили проти них бойові дії.

Пакистанська армія провела масштабну зачистку Свата, після чого ватажок місцевих талібів Мулла Фазлулла пішов із загоном з 300-400 людей в Афганістан і звідти почав здійснювати вилазки проти пакистанських військових.

Читайте також:

У Пакистані вбили лідера "Німецьких талібів"

"Талібан" ракетою знищив гелікоптер НАТО та 31 спецназівця США

У Пакистані бойовики розстріляли автобус з пасажирами, загинули 7 осіб

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1062
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація