Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Швеції узаконив введення військ НАТО на свою територію

Таке рішення прийняли у зв'язку з напруженими відносинами з Росією.

Шведський риксдаг ратифікував угоду з НАТО про надання військам Альянсу широкого доступу до країни.

Договір передбачає, що війська НАТО можуть перебувати на території Швеції для проведення навчань, а також у разі війни в регіоні, передає Росбалт з посиланням на Reuters.

Влада країни пояснила, що це рішення прийнято у зв'язку зі зростаючою напруженістю у відносинах з Росією. У той же час глава Міністерства оборони Швеції Пітер Хултквіст заявив, що його країна залишиться позаблоковою державою.

Нагадаємо, Російська Федерація погрожує Швеції посиленням військової присутності на кордоні, якщо остання увійде в НАТО. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Кремль не буде розцінювати приєднання Швеції до Північноатлантичного альянсу, як плани щодо майбутнього нападу на Росію.

"Але оскільки шведська військова інфраструктура в тій ситуації буде вже підкорятися верховному головнокомандуванню НАТО, то, звичайно, ми на наших північних рубежах будемо змушені вжити необхідних військово-технічних заходів, виходячи з того, що по той бік кордону знаходиться військово-політичний блок, який вважає Росію загрозою і хоче її всіляко стримувати", - сказав Лавров.

Залиште свій коментар

Вибір редакції