Перше метро в Казахстані нарешті запустили після 20 років будівництва

Дата публікації
Перегляди
2633
Поділитись:
WhatsApp
Viber

В Алмати запустили першу в Казахстані лінію метро, яке вже охрестили одним з найсучасніших в усьому СНД.

Першим пасажиром першого в Казахстані метро став президент Назарбаєв / Фото: tengrinews.kz
1 грудня в Казахстані нарешті запустили першу в країні лінію метрополітену, будівництво якого було розпочато більше 20 років тому.

Першим пасажиром Алматинського метро став президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, а вже з 2 грудня підземка працюватиме для всі охочих в робочому режимі – з 06:00 до 24:00.

Загальна протяжність лінії - 8,56 кілометра. Шлях від одного кінця гілки до іншого займатиме близько 12 хвилин, а потяги ходитимуть через кожні 20 хвилин в звичайний час, в час пік - кожні дев'ять хвилин.

На першій лінії розташовано сім станцій. Вже ведеться будівництво другої лінії з п'ятьма станціями, яка, за планами, буде здана протягом 5-6 років - до 2017 року.

Вартість проїзду в Алматинському метро становить 80 тенге (приблизно півдолара). А для охорони підземки створено спеціальний підрозділ поліції - Управління внутрішніх справ метро.

За обладнання технологіями 21-го століття Алматинське метро вже охрестили "найрозумнішим" на теренах колишнього СРСР. Наприклад, ескалатори там мають автоматизовану програму економії електроенергії і за відсутності пасажирів самостійно уповільнюють швидкість руху.

Варто зазначити, що будівництво метро в Алмати – першого метро в Казахстані і другого в Центральній Азії (після Ташкентського) - розпочалося ще в 1988 році, коли місто було столицею Казахської РСР.

Читайте також:

Президенту Казахстану встановили пам'ятник за життя

Азаров став казахським професором

Джихадіст влаштував "суботній терор" цілому місту в Казахстані - 7 жертв

Обрано ТОП-15 найкрасивіших станцій метро у світі. ФОТО

Наступна публікація