Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща погрожує Україні проблемами через УПА та Волинську трагедію

Та ніколи не поставить знак рівності між УПА і Армію Крайовою.

Польща ніколи не поставить знак рівності між УПА і Армією Крайовою, заявив глава МЗС країни Вітольд Ващиковський, пише Європейська правда.

За його словами, останній візит до Львова продемонстрував, що у цьому спірному історичному питанні лишається ще багато невирішених проблем. Тоді як Україна не робить нічого заради їх вирішення.

Зокрема Ващиковський зазначив, що Польща ніколи не погодиться зрівняти УПА і Армію Крайову, чого постійно прагне українська сторона. Оскільки під час військових дій трапляється різне, однак УПА намагалася знищити польське населення.

"З боку Армії Крайової не було політики знищення населення на території, де точилася війна з окупантом. З боку УПА така політика була, і це задокументовані факти" - заявив міністр.

Також Ващиковський наголосив, що у подальшому Польща може й надалі залишитися своєрідним міжнародним адвокатом для України. Але російська агресія не може бути постійним виправданням для уникнання проблем і проведення реформ.

"Ми ще терплячі, але інші європейські країни, як от Угорщина і Румунія, вже починають діяти проти інтересів України. Наприклад у грудні не буде комісії Україна-НАТО, зате буде подібна зустріч з Грузією. Українці повинні усвідомити, що можуть мати реальні проблеми. Необов`язково, що їх створить Польща, але вона може допомогти у їх вирішенні," - сказав польський дипломат.

Нагадаємо, вранці повідомлялося, що на Могилі Невідомого солдата у Варшаві встановлено нові пам'ятні таблички, присвячені воякам, які "захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА". 

Ще раніше, 2016 року, польський Сейм підтримав резонансну постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". 

ВідеоПольща майже у півтора раза збільшить кількість робочих віз для українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції