Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Варшава готує заборону на в'їзд українцям із антипольськими поглядами

Варшава готує заборону на в'їзд українцям із антипольськими поглядами

Країна збирається не пускати через кордон прихільників СС Галичина.

Влада Польщі хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, які сповідують антипольські погляди, заявив глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

"Наразі ми запускаємо процедури, які унеможливлять приїзд до нас людей з антипольською позицією. Люди, які демонстративно підтримують ідеали СС Галичина та носять її мундири до Польщі не в'їдуть", - зазначив він.

Говорячи про відносини між країнами, Ващиковський заявив, що Україна є важливою з геополітичних міркувань, але українці вважають незначними спірні питання, зокрема, історичні і обидві країни "мають різні концепції примирення".

Також голова польської дипломатії зазначив, що буде розмірковувати, чи варто проводити візит президента Польщі в Україну.

На заяву Ващиковського вже відреагували в Україні. Зокрема, голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В’ятрович на своїй сторінці у соцмережі Facebook висловив думку, що таким чином у Польщі хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства.

В 2008-му після того, коли почали відкривати архіви КГБ, дізнався, що став персоною нон-ґрата в Росії. Це не дуже здивув...

Опубликовано Volodymyr Viatrovych 2 ноября 2017 г.

Нагадаємо, раніше польський сенатор та історик Ян Жарин звинуватив Україну у "варварській поведінці" щодо питань історичної пам’яті. Він заявив про наявність багатовимірної кризи у польсько-українських відносинах, яка була викликана "серйозними і глибокими культурними відмінностями між Польщею та Україною". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції