Варшава готує заборону на в'їзд українцям із антипольськими поглядами

Варшава готує заборону на в'їзд українцям із антипольськими поглядами

Фото: unian.net

Країна збирається не пускати через кордон прихільників СС Галичина.

Влада Польщі хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, які сповідують антипольські погляди, заявив глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

"Наразі ми запускаємо процедури, які унеможливлять приїзд до нас людей з антипольською позицією. Люди, які демонстративно підтримують ідеали СС Галичина та носять її мундири до Польщі не в'їдуть", - зазначив він.

Говорячи про відносини між країнами, Ващиковський заявив, що Україна є важливою з геополітичних міркувань, але українці вважають незначними спірні питання, зокрема, історичні і обидві країни "мають різні концепції примирення".

Також голова польської дипломатії зазначив, що буде розмірковувати, чи варто проводити візит президента Польщі в Україну.

На заяву Ващиковського вже відреагували в Україні. Зокрема, голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В’ятрович на своїй сторінці у соцмережі Facebook висловив думку, що таким чином у Польщі хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства.

В 2008-му після того, коли почали відкривати архіви КГБ, дізнався, що став персоною нон-ґрата в Росії. Це не дуже здивув...

Опубликовано Volodymyr Viatrovych 2 ноября 2017 г.

Нагадаємо, раніше польський сенатор та історик Ян Жарин звинуватив Україну у "варварській поведінці" щодо питань історичної пам’яті. Він заявив про наявність багатовимірної кризи у польсько-українських відносинах, яка була викликана "серйозними і глибокими культурними відмінностями між Польщею та Україною". 

Повʼязані теми:

Наступна публікація