Правозахисники закликали Обаму помилувати Сноудена

Сноуден подякував правозахисникам за підтримку.

Три впливові правозахисні організації закликали президента США Барака Обаму амністувати екс-співробітника ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена, який проживає у РФ. 

Про це пише ВВС.Russian.

Американський союз захисту громадянських свобод, Amnesty International та Human Rights Watch запустили онлайн-петицію з вимогою офіційно помилувати інформатора, зазначивши, що він діяв в суспільних інтересах.

Правозахисники закликають помилувати колишнього співробітника АНБ до того, як президент Барак Обама залишить свій пост в січні.

Сноуден подякував правозахисникам за підтримку.

У жовтні минулого року Сноуден вже заявлял, що хоче повернутися на батьківщину, і готовий заради цього сісти у в'язницю.

Влада Сполучених Штатів звинувачує Сноудена в шпигунстві, у разі повернення додому йому загрожує до 30 років в'язниці.

У 2013 році Сноуден передав журналістам секретні документи про діяльність американських спецслужб, зокрема, про ведення масштабного стеження за телефонними розмовами і електронним листуванням громадян США і лідерів інших країн. Росія надала йому притулок терміном на рік за умови, що він припинить свою діяльність проти США.

У 2014 році колишній співробітник американських спецслужб отримав трирічний вид на проживання. Це дозволяє йому не тільки вільно пересуватися по країні, але і виїжджати за її межі.

ВідеоСноуден готовий повернутися з Росії на довічне ув’язнення до США

Залиште свій коментар

Наступна публікація