Росія відмовилася обговорювати в ООН права людини в Криму

Дата публікації
Росія відмовилася обговорювати в ООН права людини в Криму

Радбез ООН обговорює права людини без РФ / Reuters

Російські дипломати звинуватили Литву в спробі влаштувати "тенденційне пропагандистське шоу".

Росія не брала участь у понеділок у неформальній зустрічі представників країн-членів Ради Безпеки ООН.

Про це йдеться у відповідному повідомленні постійного представництва Росії в організації.

РФ вважає недоречним розгляд на ній прав людини і свободи преси в Криму, який став суб'єктом Російської Федерації після нелегітимного референдуму 16 березня. "Ситуація з правами людини і свободою друку" в будь-якому суб'єкті РФ, включаючи Крим, "не вписується в рамки відповідальності Ради Безпеки і не має підстав для подібних дискусій".

Крім того, в документі повідомляється, що "такі зустрічі підривають репутацію країн-членів Ради Безпеки і завдають шкоди престижу РБ ООН у цілому".

Зазначимо, що зустріч відбулася за ініціативи Литви. Ініціатива Литви, як зазначає російська місія при ООН, є "лише ще однією спробою відвернути увагу від серйозної ситуації в Україні". "Очевидно вона задумана, щоб не дати об'єктивної оцінки та аналізу подій в регіоні, а влаштувати тенденційне пропагандистське шоу", - підсумовує постпредство РФ.

Нагадаємо, колишній глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, виступаючи на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку заявив, що псевдореферендум про статус Криму є "цинічним" і "абсурдним".

Наступна публікація