Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські спецслужби виявили "сирійський слід" теракту в Санкт-Петербурзі – ЗМІ

Російські спецслужби виявили "сирійський слід" теракту в Санкт-Петербурзі – ЗМІ

Джалілов міг почати активно контактувати зі своїми земляками-радикалами.

Правоохоронні органи РФ перевіряють інформацію про те, що Акбаржон Джалілов, якого раніше назвали виконавцем теракту в метро Санкт-Петербурга, навчався в рядах ІД на території Сирії в 2015-2016 роках.

Про це пише "Дзеркало тижня".

"29 листопада 2015 року він (Джалілов - ред) відлетів з Санкт-Петербурга до Стамбула, звідки, за попередніми даними, міг перебратися у Сирію для навчання в лавах прихильників терористичної організації "Ісламська держава", - повідомило російському агентству ТАСС джерело в правоохоронних органах РФ. За його словами, Джалілов після вильоту в Стамбул довгий час був відсутній в Росії.

метро, петербург, теракт, вибух_3
Reuters

За іншою версією, пише російське видання "КоммерсантЪ", Слідчий комітет РФ і Комітет національної безпеки Киргизстану не виключають, що етнічний узбек Джалілов міг скоїти теракт, потрапивши під вплив терористичної угруповання "Туахид валь-джихад", яка діє в Сирії. За даними КНБК, в неї входять сотні узбеків, у тому числі проживали в Ошській області Киргизстану, звідки родом Джалілов.

У минулому році в цьому регіоні була проведена масштабна операція проти бойовиків, які повернулися з Сирії, які активно вербували в угруповання нових учасників, а також готували теракти. Однак, пішовши в підпілля, бойовики почали активно освоювати інтернет. Мовляв, "з'їздивши місяць назад в рідний Ош, Джалілов міг почати активно контактувати зі своїми земляками-радикалами. А потрапивши під їх вплив, можливо, отримав від них і інструкції з підготовки подвійного теракту в метро".

Фотогалерея Сльози й розпач: петербурзька станція метро стала скорботним меморіалом після теракту (8 фото)

Нагадаємо, кривавий теракт в метро в Санкт-Петербурзі, ймовірно, здійснив смертник, який є уродженцем Киргизії з російським громадянством. Силові структури Киргизії кажуть, що в Оші перевіряють всю інформацію, пов'язану з можливим виконавцем теракту в Петербурзі. Зокрема, інформацію про його національність, місце проживання та родинні зв'язки.

У понеділок, 3 квітня, в метро Санкт-Петербурга стався вибух. Вибуховий пристрій здетонував у вагоні метро на перегоні між станціями "Сінна Площа" та "Технологічний інститут".

Відео Батьки ймовірного терориста-смертника прибули до Санкт-Петербурга для впізнання

Залиште свій коментар

Вибір редакції