Швеція закриває для біженців свій кордон з Данією

Швеція закриває для біженців свій кордон з Данією

Повернувши прикордонний контроль, влада Швеції сподівається зупинити потік біженців

Стокгольм повертає режим прикордонного контролю.

З 4 січня при в'їзді на міст-тунель через протоку Ересунн, що з'єднує Швецію і Данію, буде введено режим прикордонного контролю, повідомляє Deutsche Welle.

В такий спосіб Швеція сподівається зупинити потік нелегальних мігрантів, які в'їжджають в країну. У всіх пасажирів поїздів, автобусів і поромів, що перетинають протоку, будуть перевіряти паспорти і візи, незважаючи на Шенгенську угоду.

Стокгольм раптово закрив кордон, прийнявши в 2015 році більше 160 тисяч біженців, в основному з Сирії, Іраку та Афганістану.

Таким чином, Швеція з її десятьма мільйонами мешканців опинилася на першому місці серед країн Євросоюзу за кількістю прийнятих біженців на душу населення.

Згідно зі статистикою, різні транспортні засоби щодня перетинають Ересуннський міст 75 тисяч разів. Затримки у зв'язку з прикордонним контролем обійдуться в 175 тисяч євро, підрахували фахівці Ересуннского інституту.

Крім того, нові заходи, що обмежують в'їзд до Швеції, привели до припинення прямого залізничного сполучення між центральним вокзалом Копенгагена і шведською територією.

Побудований 2000 року Ересуннський міст між двома державами загальною довжиною 7,8 кілометра досі вважався символом європейської інтеграції та свободи пересування, відзначає агентство AP.

Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив, що не виключає закриття ФРН своїх кордонів для біженців.

"Шенгенська зона не може існувати постійно без прикордонного контролю, якщо не працює управління зовнішніх кордонів", — заявив німецький міністр.

Повʼязані теми:

Наступна публікація