Світ засуджує Саудівську Аравію за масову страту

Покарання викликало бурхливі шиїтські протести по всьому світу

Спершу камені, потім - пляшки із займистою сумішшю. І от, уже всередині Саудівського посольства лютує натовп. Поліції, яка втручається не одразу, ледве вдається потіснити розлючених людей. Їх обурила страта шиїтського богослова Німра Бак аль Німра, якого саудити звинуватили в тероризмі. Разом із ним напередодні стратили ще сорок шість людей. Найбільша масова страта в Саудівській Аравії з вісімдесятого року, йдеться в ТСН.19.30. 

Проповідник неодноразово закликав припинити утиски шиїтів. З тих, хто дозволяв собі критикувати владу в Саудівській Аравії - себто монархічну родину Саудів - він був найвідомішим, але і обережним. Не закликав до насильства, не носив зброї. Вимагав загальних виборів. Три роки тому його заарештували, звинувативши в убивстві поліцейського. Тепер, стративши разом із племінником, виставили тіла на публічний огляд.

Найсуворіше з усіх можливих покарання викликало бурхливі шиїтські протести по всьому світу. Поліції Бахрейна доводиться розганяти натовп з-під посольства сльозогінним газом. Навіть у Лондоні кілька десятків людей виходять з плакатами.

"Для шиїтів він - учений, він дуже важливий для нас, вони знали, що йдуть на дуже серйозний крок, вбиваючи когось настільки відомого і не винного ні в чому. Тепер ми мусимо вийти і сказати, що так цього не залишимо", - каже один з протестувальників.

У самій Саудівській Аравії, де акції протесту заборонені, кілька сотень шиїтів виходять на вулиці рідного міста шейха Німра, Ель-Катіфа, в натовпі лунають заклики до розправи з королівською родиною. У відповідь влада вводить БТР.

Обмінявшись з Іраном нотами протесту через страченого Німра та спалене посольство, Саудівська Аравія наполягає: масова страта це внутрішня справа країни. Сполучені Штати обережно закликають Саудів дослухатися до критики на свою адресу та слідкувати за дотриманням прав людини. Генсек ООН заявив: стратою збентежений, занепокоєння з приводу загибелі Німра висловила і голова дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні. А іранська влада, яка офіційно нічну розправу над посольством навіть засудила, затримавши кілька десятків нападників, вранці постановила: переназвати вулицю, на якій стоїть представництво Саудівської Аравії на честь Німра.

ВідеоСвіт засуджує Саудівську Аравію за масову страту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: