Спецоперацію з примусовою посадкою літака в Мінську могли готувати не для Протасевича - NEXTA

Спецоперацію з примусовою посадкою літака в Мінську могли готувати не для Протасевича -  NEXTA

Фото: Associated Press

Цим рейсом раніше літала Тихановська.

Спецоперацію з примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську могли готувати для захоплення опозиціонерки Світлани Тихановської.

Таке припущення зробив Telegram-канал NEXTA, розповіли у ТСН.Ранок 31 травня.

Канал оприлюднив скріншот листа у поштовому сервісі ProtonMail, з якого начебто бойовики терористичного угрупування ХАМАС направили повідомлення про мінування рейсу Афіни-Вільнюс. Цю поштову адресу створили за дев'ять днів до інциденту. Саме у той час в Афінах перебувала Світлана Тихановська.

"Рівно тиждень тому Світлана Тихановська і я летіли тим же рейсом Ryanair з Афін до Вільнюса, Пролітаючи над Білоруссю. Нам пощастило, ми благополучно дісталися до Вільнюса", - розповів радник опозиціонерки Франак Вячорка.

Як повідомлялося, 24 травня літак авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, за допомогою винищувача змусили сісти у Мінську. З борту зняли опозиційного журналіста Романа Протасевича і його подругу Софію Сапегу. Обидвох нині тримають у мінських в’язницях. У США та ЄС примусову посадку цивільного борту назвали актом державного тероризму. Наразі там готують санкції проти білоруського режиму.

Новини світу: примусову посадку літака у Мінську могли готувати для захоплення Тихановської

Новини світу: примусову посадку літака у Мінську могли готувати для захоплення Тихановської

Нагадаємо, через інциднт у Мінську саміт держав Євросоюзу ухвалив заборону білоруським авіакомпаніям здійснювати рейси до ЄС і польоти над територією Євросоюзу, а також рекомендував європейським перевізникам відмовитися від польотів в повітряному просторі цієї країни. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація