Трамп домовився із Саудами про постачання зброї на 110 млрд доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЗМІ зазначають, що в рамках угод США продадуть Саудівській аравії 150 гелікоптерів Blackhawk.

У суботу, 20 травня, під час свого першого візиту у ролі президента США до Саудівської Аравії Дональд Трамп уклав із цією країною угоду щодо постачання озброєння на 110 мільярдів доларів.

Це був перший виїзд Трампа за кордон від моменту інавгурації, при цьому угоду укладено на тлі скандалу зі звільнення директора ФБР Джеймса Комі, передає Reuters.

Окрім угоди про постачання озброєння, американці домовилися із саудами щодо інвестицій, які, за словами держсекретаря США Рекса Тіллерсона, складатимуть 350 млрд доларів. Разом ці домовленості являють собою головне досягнення Трампа у перший день в ер-Ріяді, першій зупинці президента США у дев'ятиденній подорожі Близьким Сходом та Європою.

Виступаючи перед журналістами після церемонії погодження домовленостей, Трамп заявив, що це був "приголомшливий день", а також говорив про "сотні мільярдів доларів інвестицій в Сполучені Штати і робочі місця".

"Таким чином, я хотів би подякувати всім людям Саудівської Аравії", — сказав Трамп. Король Саудівської Аравії Салман доволі тепло привітав президента США.

Водночас Deutsche Welle повідомляє, що в рамках однієї з двосторонніх торговельних угод між США та саудами Штати продадуть збройним силам Саудівської Аравії 150 гелікоптерів Blackhawk корпорації Lockheed Martin. Умови контракту передбачають складання американських гелікоптерів на потужностях саудівських підприємств. Завдяки угоді на шість мільярдів доларів у Саудівській Аравії буде створено майже 450 робочих місць.

Нагадаємо, раніше король Саудівської Аравії Салман привітав рішення Дональда Трампа вдарити по сирійській авіабазі Шайрат.

Відео Трамп обговорив з королем Саудівської Аравії боротьбу з тероризмом та постачання зброї

Залиште свій коментар

Вибір редакції