У Барселоні п'ятий день не вщухають протести: затримано 100 осіб

Дата публікації
Перегляди
735
У Барселоні п'ятий день не вщухають протести: затримано 100 осіб

Associated Press

400 людей отримали поранення.

У Каталонії розпочали обурені протестувальники через ув'язнення колишніх лідерів регіону розпочали загальний страйк, який триває п'ятий день поспіль. Внаслідок масових протестів 400 людей отримали поранення, 100 затримано, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Каталонія повстала не на жарт. З усіх міст Каталонії до столиці Барселони пішки прибувають люди. Колони блокують автомагістралі ззовні та головні артерії міста зсередини. Заблоковано і одну з головних туристичних пам'яток - собор Святого сімейства або ж Саграда Фамілія. На летовищі "Ель-Прат" скасовано чи перенесено сотню рейсів.

"Це сором. Людей посадили у в'язницю, бо вони дали нам бюлетені для голосування. Вони зробили це, бо отримали мандат від тих, хто за них голосував. Тому ми такі розлючені. Єдине, що ми хочемо – це вирішувати наше майбутнє", - каже протестувальниця Лаура Лопез.

Хоча протест офіційно намагається бути мирним, очевидно, що мирно налаштовані не всі.  Уряд Каталонії насильницькі заходи не підтримує, мовляв, купка провокаторів не репрезентує каталонських прихильників незалежності.

"Це має бути момент спокою та безтурботності. Насильство не те, що характеризує нас і воно ніколи не характеризувало наш рух за незалежність. Ми маємо пояснити світу наші плани за допомогою діалогу і ненасильства", - каже президент Женералітету Каталонія Жоакім Торра.

Протестувальники сьогодні завершують 71 годинний страйк, а після - закликають розбивати наметове містечко прямо на центральній площі Каталонії. Мадрид вже стягує до Барселони додаткові сили безпеки і погрожує ввести в місті надзвичайний стан.

Нагадаємо 14 жовтня десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Барселони, протестуючи проти обвинувальних вироків очільникам руху за незалежність Каталонії.  В аеропорту Барселони відбулися сутички між поліцією та мітингувальниками, через протести було скасовано 67 рейсів. Крім того, заблоковане залізничне сполучення з аеропортом "Барселона - Ель-Прат", також демонстранти заблокували кілька автострад. 

14 жовтня дев'ятеро з 12 обвинувачених очільників каталонського руху за незалежність були засуджені Верховним судом Іспанії до позбавлення волі на строки від дев'яти до 13 років. Їх засуджено за організацію забороненого Мадридом референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії, який відбувся у жовтні 2017 року. Дев'ятьох каталонських лідерів звинуватили у заколоті та чотирьох з них - у розтраті державних коштів.