У Бельгії розглянуть проект резолюції про скасування санкцій проти Росії

У документі сказано, що запровадження санкцій ЄС суперечить нормам міжнародного права.

У парламенті Бельгії зареєстрували проект резолюції про скасування санкцій проти Росії.

Про це повідомляється на сайті парламенту Бельгії, інформує "Європейська правда".

Автором проекту резолюції є депутат Палати представників (нижньої палати) від правоконсервативної Народної партії Альдо Каркасі. Він повідомив ТАСС, що проект резолюції розгляне  Комісії із зовнішніх справ Палати представників після парламентських канікул.

Документ рекомендує федеральному уряду запропонувати Європейському Союзу відмовитися від санкцій проти Росії. Проект містить обґрунтування необхідності скасування обмежувальних заходів.

Зокрема, в документі вказано, що запровадження санкцій Євросоюзом суперечить нормам міжнародного права, адже запровадження санкцій належить виключно до компетенції Ради Безпеки ООН.

Окрім того, у проект резолюції зазначено, що прив'язання виконання Росією Мінських угод до санкцій суперечить логіці, оскільки Москва "не є стороною конфлікту в Україні"

"У зв'язку з цим, слід нагадати, що Москва не є учасником громадянської війни в Україні. Єдиним зобов'язанням РФ, що випливають з угоди "Мінськ-2" є тиск на "ЛНР" та "ДНР" з метою спонукати їх припинити збройні зіткнення. Виходячи з того, що після підписання "Мінська-2" режим перемир'я загалом підтримується, Росія вже в цілому виконала свої зобов'язання", – йдеться в тексті документу.

Третьою причиною скасування санкції автор проекту резолюції називає їх економічну неефективність. На думку Каркасі, сьогодні російська економіка повністю відновилася, рубль стабілізувався і макроекономічні показники Росії насправді кращі за аналогічні показники більшості країн ЄС.

"Росіяни використали санкції як можливість для зниження своєї залежності від (експорту) вуглеводневого палива. Тоді як європейські фермери були змушені покинути російський ринок, аграрний сектор РФ продемонстрував значне зростання", – наголошено в документі.

Четвертою причиною для скасування санкцій проти РФ, автор називає те, що "Росія наш друг і союзник у боротьбі проти ІДІЛ".

Як відомо, санкції проти РФ були введені 31 липня 2014 року через анексію Криму і були посилені у вересні 2014 року. 9 березня 2015 року Європейська Рада вирішила зв'язати термін дії санкцій з повним виконанням Мінських угод.

Як відомо, після анексії Криму і початку збройного конфлікту на Донбасі США, Євросоюз і ще кілька держав в кілька етапів застосували до Росії економічні санкції. В останні кілька місяців деякі європейські політики почали обговорювати можливість їх послаблення або зняття.

17 червня Рада ЄС подовжила санкції проти окупованого Криму на 12 місяців. Санкції стосуються заборони на імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя, інвестицій в окупований півострів і експорту певних товарів і технологій в Крим. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: