У Гонконгу продемократична опозиція отримала нищівну перемогу на місцевих виборах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Явка на виборах була рекордно високою.

У Гонконгу продемократичні опозиційні кандидати отримали нищівну перемогу на місцевих виборах, які багатьма сприймалися як своєрідний референдум щодо підтримки протестного руху у місті.

Про це повідомляє The Guardian.

У виборах взяли участь майже 3 мільйони гонконгців, або понад 71% виборців. Такої високої явки на виборах у Гонконгу раніше ніколи не було.

За попередніми даними, продемократичні сили будуть контролювати 17 з 18 окружних рад міста і це докорінно змінює політичну ситуацію у Гонконгу, адже до цього усі окружні ради були під контролем пропекінських політиків. 

Фотогалерея Університет перетворився на поле битви: у Гонконгу оточені мітингарі підпалили міст і бронеавтомобіль (12 фото)

Окружні ради обираються раз на п'ять років і займаються в основному питаннями, що стосуються їхніх кварталів. Але результати виборів показали реальні настрої населення і спростували слова пропекінського уряду, який запевняв, що його підтримує "мовчазна більшість", тоді як мітингувальники – лише незначна частина гонконгців. 

Це також змусить керівництво комуністичної партії у Пекіні, яке підтримало уряд Гонконгу під час протистояння з демонстрантами, переглянути свій підхід. 

Зрештою перемога на місцевих виборах може посіяти насіння більшого довгострокового впливу на владу для демократів, оскільки ради відіграють певну роль у виборі міського голови та деяких законодавчих органів.

Нагадаємо, протести в Гонконзі не припиняються від червня цього року. Після того, як місцева влада вирішила ухвалити закон про екстрадицію підозрюваних до материкової частини Китаю. Люди розцінили це як зазіхання на свободу, адже таким чином Китай може переслідувати опозиціонерів. 

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинено на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

Відео За добу облоги політеху у Гонконгу заарештували 1100 людей

Поліція і далі затримує протестувальників, що виходять із заблокованого місцевого політеху. За останні години його територію залишили майже 600 людей. Аби уникнути арешту, дехто з них спустився саморобними канатами на шосе. Вийшли з університету і 200 неповнолітніх, їх правоохоронці допитали, сфотографували й відпустили додому. Всередині залишаються близько 100 протестувальників, у них закінчуються їжа та вода.  

За добу облоги політеху у Гонконгу заарештували 1100 людей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції