Російські ЗМІ оприлюднили відео допитів підозрюваних у вбивстві Нємцова

На відеозаписі Дадаєв у подробицях дає свідчення і заперечує, що вбивство хтось замовив.

З'явилися відео допитів підозрюваних у вбивстві Бориса Нємцова, зокрема, вже обвинуваченого Заура Дадаєва.

"Коммерсантъ" опублікував відеозапис допиту Заура Дадаєва, обвинуваченого у справі про вбивство Бориса Нємцова. Видання пише, що це був перший допит Дадаева в Слідчому комітеті.

На відео Дадаєв розповідає, що саме він стріляв у Нємцова. З його слів випливає, що рішення про вбивство Нємцова було пов'язано з тим, що той "підтримав" карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда і "хотів опублікувати їх на території Російської Федерації". Дадаєв заперечує, що вбивство хтось замовив і що мотивом злочину були гроші.

На допиті Дадаєв розповідає, що стеження за Нємцовим почалося після теракту в редакції Charlie Hebdo, тобто в січні 2015 року. Звинувачення стверджує, що підготовка до вбивства почалася за кілька місяців до цього, тобто 2014 року.

У ніч проти 19 квітня "Новая газета" опублікувала відеозапис допиту іншого фігуранта справи, Анзора Губашева (а також більш повну, порівняно з публікацією "Коммерсанта", версію відео допиту Дадаєва). Він також говорить, що мотивом вбивства стали нібито  висловлювання Нємцова проти мусульман і пророка Мухаммеда. Він також пояснює, що до злочину причетні тільки він, Заур Дадаєв і Беслан Шаванна.

Наприкінці червня 2016 року офіційний представник генпрокуратури Олександр Курінний повідомив, що справа про вбивство Нємцова щодо Заура Дадаєва, Анзора і Шадіда Губашевих, Темирлана Ескерханова і Хамзата Бахаева направлена до суду для розгляду по суті.

Всі вони звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених статтею "Вбивство, вчинене організованою групою, за наймом" і "Незаконний обіг зброї, вчинений групою осіб".

На різних етапах слідства фігуранти давали свідчення: Дадаєв - одразу після затримання, Губашев - на ранньому етапі слідства. Згодом вони заявили, що на них чинився тиск. Нині всі фігуранти активно заявляють про свою непричетність до вбивства політика.

Фотогалерея Марш Нємцова: бійка на місці вбивства політика за участі "ДНРівця" і активіст, затриманий за листівки (3 фото)

За основною версією слідства, приблизно в кінці вересня 2014 року зазначені громадяни за винагороду в сумі не менше 15 млн рублів погодилися на пропозицію Руслана Мухудинова та інших невстановлених осіб вбити Нємцова.

Учасники групи ретельно готувалися до вбивства, вивчали його спосіб життя, вели спостереження, обирали спосіб і місце нападу, підбирали зброю, транспорт, засоби зв'язку, визначали способи і маршрути відходу, вважає слідство.

Приблизно о 23:31 Дадаєв на пішохідній доріжці Великого Москворецького мосту і з вогнепальної зброї здійснив не менше шести пострілів в Нємцова, від чого він помер.

За версією слідства, організатором та замовником злочину є саме Мухудинов, заочно заарештований і оголошений у розшук по лінії Інтерполу.

Своєю чергою, сім'я Нємцова неодноразово заявляла, що не вважає Мухудинова замовником вбивства.

ВідеоУ другу річницю вбивства Нємцова росіяни вимагали в Путіна забратися з України

Залиште свій коментар