У "Талібані" заявили, що в Афганістані немає "Аль-Каїди"

У "Талібані" заявили, що в Афганістані немає "Аль-Каїди"

Фото: Associated Press

Таліби блискавично захопили Афганістан за кілька днів.

Бойовики руху "Талібан" заявили, що не дозволять терористичному угрупованню "Аль-Каїда" використовувати підконтрольну талібам територію в Афганістані.

Про це з посиланням на представника політофісу "Талібану" Мохаммеда Наїма повідомила The Washington Post.

Слід зауважити, що на саудівському телебаченню Наїма заявив, що бойовики "Аль-Каїди" "в Афганістані відсутні". Крім того, талібани не підтримують зв'язки з угрупованнями. Утім, за його словами, між членами двох структур можуть бути "родинні зв'язки".

"Як багато разів я говорив, ми не дозволимо будь-кому використовувати землі Афганістану проти безпеки інших країн. Нікому, нікому, нікому з будь-якої країни", - сказав він.

До слова, Наїм спростував інформацію, що за безпеку столиці Кабула відповідатиме один із лідерів "Талібану" Халіл Хаккані. Саме його США розшукує за зв'язки з "Аль-Каїдою". 

Своєю чергою, The Washington Post пише, що у доповіді ООН йдться про те, "Талібан" і "Аль-Каїда" не припинили стосунки. Крім того, з перемогою "Талібан" привітали угруповання "Аль-Каїда на Аравійському півострові", "Хаят Тахрір Аш-Шам" і "Ісламський рух Східного Туркестану".

Як повідомлялося, 15 серпня речник політичного офісу радикального ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм  заявив про "завершення війни" в Афганістані. Цього дня бойовики увійшли до столиці Кабула, а перед цим захопили низку стратегічних та найбільших міст країни. 

Президент Афганістану Ашраф Гані 15 серпня втік з країни. За його словами, змушений був покинути країну. Він поїхав, бо "не хотів стати причиною кровопролиття у столиці". Гані пообіцяв повернутися. 

Представники терористичного руху "Талібан" 19 серпня офіційно оголосили про утворення "Ісламського емірату Афганістан". Речник "Талібану" Забіхулла Муджахід заявив, що хоче сформувати хороші дипломатичні та торгові відносини з усіма країнами.

Новини світу: третій евакуаційний літак з Кабула з 98 особами на борту прибув в аеропорт "Бориспіль"

Новини світу: третій евакуаційний літак з Кабула з 98 особами на борту прибув в аеропорт "Бориспіль"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація