Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Туреччині розпочне роботу найбільший аеропорт у світі

Він здатен обслуговувати понад 200 мільйонів пасажирів на рік.

У Туреччині готуються до запуску найбільшого в світі аеропорту "Стамбул". Однак для цього потрібно ще переїхати зі старого за 12 годин. Саме на стільки Стамбул припинить приймати повітряні рейси, йдеться у ТСН.19:30.

Небо для літаків закриють о 2 ночі за київським часом, а потім розпочнеться рекордний переїзд. Аеропорт "Ататюрк" хоч і один з найбільших в країні, однак вже давно не справлявся з величезним пасажиропотоком до Стамбулу.

ВідеоУ Туреччині готуються до запуску найбільшого в світі аеропорту

Однак для цього потрібно ще переїхати зі старого аеропорту. І на все про все в авіаційників є лише 12 годин. Як уникнути колапсу і як збираються за півдоби перевезти майже 50 тисяч тонн вантажу – далі в сюжеті.  

У Туреччині готуються до запуску найбільшого в світі аеропорту

Загальна кількість речей, які перевезуть до нового аеропорту, майже 50 тисяч тонн. Це не тільки комп'ютери чи металеві рамки, а й величезні тягачі для літаків, різні підйомники, зважувальні прилади, стрічки. У переїзді буде задіяно понад п'ять тисяч вантажівок і майже дві тисячі людей. Цього вистачить, щоб вщент заполонити 33 футбольних поля.

Новий аеропорт частково вже ввели в експлуатацію у жовтні минулого року. Нинішній переїзд стане завершальною крапкою для повноцінного запуску. Новий аеропорт здатен обслуговувати понад 200 мільйонів пасажирів на рік. У Борисполі - 50 мільйонів.

Скільки будівництво вартувало бюджету Туреччини,  тримають у таємниці. Останній рейс до старого аеропорту очікується о 2 ночі із Сінгапура. Враховуючи історичність моменту – квитки на нього коштували у рази більше від звичайних.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції