Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Adidas вирішили заробити на ностальгії за СРСР у Росії

Керівництво компанії неодноразово заявляло про бажання скасувати санкції проти РФ.

Символи тоталітарних режимів - не лише нагадування про людожерські часи, але й, як виявилося, вигідний спосіб заробити. Відома компанія Adidas здивувала мільйони своїх фанатів впертим бажанням прославити Радянський Союз. Куртки-олімпійки, золоті ланцюги на шию, лосини і навіть велосипедки як з уроків фізкультури - мода на 1990-ті повернулася у новому вигляді.

Спортивні штани тепер можна носити навіть на каблуку до строгого офісного стилю, сумки-сітки продають за десятки євро, а за варіант сумки-"челночніка" у виконанні модного бренду просять від 700 євро, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Світові модники підхопили тренд на спортивний шик і змагаються в креативності, як раптом відомий німецький лейбл Adidas перестарався і видав футболки із символікою СРСР.

Одяг, який швидко охрестили "совковим", компанія створила до Чемпіонату світу з футболу в Росії, назвавши колекцію російською. "Футболка для чоловіків створена з дотриманням наймешних деталей футболки російської Національної збірної 1991 року. Це спортивне тріко, витримане в національних кольорах Росії, з логотипам російської Футбольної федерації і принтом СРСР на грудях“, - йдеться у повідомленні.

Реклама комуністичного режиму шокувала користувачів в Україні і країнах Балтії. Соцмережі вибухнули негативними коментарями під хештегом #STOPADIDAS. Бренду пропонують не зупинятися і створити одяг з емблемою Третього рейху або з символікою Штазі.

Інститут Національної пам”яті України нагадав  українському відділенню концерну, що в Україні поширювати символіку тоталітарних режимів – комуністичного як і гітлерівського - заборонено. Хворими на імперську ностальгію назвали концерн дипломати Литви.

За рівнем любові до Володимира Путіна німецька преса порівнює керівника концерну Adidas Каспера Рорштеда хіба що з Герхардом Шредером, який був єдиним іноземцем на іннагурації в Кремлі. Менеджер родом із Данії не приховує симпатій до путінської Росії. Він не сумнівається, що Чемпіонат Світу буде організований бездоганно і вважає більшість футбольних фанатів очевидно надто недалекими, щоби цікавитися політикою.

Компанія, яка обходить європейські санкції і продає товари в Криму через партнерів, закликає ці санкції швидше скасувати і порозумітися нарешті із Путіним. "Щодо конфлікту з Заходом, то винна не тільки Москва. Володимир Путін ще десять років тому говорив, що потрібен вільний ринок від Португалії до Москви. Не можна виправдовувати все, що робить Путін, однак зближення з Росією - в інтересах Європи“, - заявляв Каспер Рорштед в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Після шквалу критики Adidas прибрав футболки із продажу. Але через кілька днів повернув їх до асортименту. В німецькому онлайн-шопі знову пропонують купити радянські футболки, хіба з іншим описом – тепер їх називають не російськими, а ретро-радянськими. Очевидно, бажання сподобатися Москві і добре продатися на російському ринку все переважує. А може незабаром ми справді побачимо у виконанні цього боенду футболки олімпійської збірної Третього рейху 1936 року. На них Рорштеду теж можна спробувати знайти попит.

Але, якщо пиво з насінням навприсядки та фашизм-комунізм від Adidas вас не дуже цікавить, то його є чим замінити. Зокрема, настільки популярним трендом, що кілька років поспіль не сходить із модних колекцій. Вишиванки, оздоблені блузи і сукні уже котре літо поспіль активно продають і люксові бренди, і магазини мас-маркету по всій Європі. Тому сміливо носіть вишиванки – так ви точно будете і красивими, і модними.

Наталія Фібріг

ВідеоКомпанія Adidas здивувала мільйони фанатів впертим бажанням прославити Радянський Союз

Символи тоталітарних режимів - то не лише нагадування про людожерські часи. Але й - як виявилося - вигідний спосіб заробити. Червоні як радянський стяг футболка і жіноча сукня, напис СРСР на повні груди, радянський герб. Одяг, який швидко охрестили "совковим", компанія створила до Чемпіонату світу з футболу в Росії. І назвала колекцію російською.

Компанія Adidas здивувала мільйони фанатів впертим бажанням прославити Радянський Союз

Залиште свій коментар

Вибір редакції