В одному з найбільших міст світу знайшли спосіб боротьби із заторами

Дата публікації
Перегляди
1961
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В одному з найбільших міст світу знайшли спосіб боротьби із заторами

Автомобільний номер в Шанхаї коштує дорожче машини

Щоб зареєструвати номер автомобіля мешканцям Шанхая треба заплатити більше, ніж за власне машину.

У найбільшому місті Китаю та одному з найбільших міст світу Шанхаї знайшли спосіб боротьби з автомобільними заторами: вартість державної реєстрації авто там перевищила вартість самої машини.

Для боротьби із заторами і поліпшення екологічної обстановки щомісяця в 23-мільйонному мегаполісі на облік ставиться всього 8 тис. автомобілів. Заявки бажаючих отримати автомобільні номери реєструються, після чого всі вони беруть участь в аукціоні.

Як пише місцева Shanghai Daily, на останньому аукціоні, де кількість заявок перевищила 24 тисячі, середня ціна за номер становила 58,63 тис. юанів (9,3 тисячі доларів).

Найбільше подібна ціна б'є по тим, хто хоче придбати бюджетний варіант машини – наприклад, такої популярної мікролітражки як Cherry QQ, що коштує всього близько шести тисяч доларів. Покупці всерйоз замислюються над доцільністю такої покупки.

Ситуація викликала досить гостру критику громадськості, незадоволеної тим, що машина стає атрибутом виключно забезпеченої частини населення.

Однак міська влада підтвердила, що не має наміру відмовлятися від діючої вже багато років схеми розподілення автомобільних номерів, пообіцявши продовжити роботу з поліпшення екології і вдосконалення системи громадського транспорту.

Шанхай є єдиним містом в Китаї, де діє подібна аукціонна схема. Наприклад, в Пекіні, де також обмежується кількість номерів, вони розподіляються за принципом лотереї.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1961
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація