В Росії вивчення Корану назвали можливою ознакою причетності до "ІД"

Це стосується й відмови дівчат від коротких спідниць та декольте.

В РФ видали брошуру "Страшна казка ІДІЛ". Вона розповість, як протистояти впливу вербувальників в ряди ісламістів. Про це повідомляє Інтерфакс.

Авторами її є Громадська палата РФ та Антитерористичний центр СНГ. Член ГП РФ Олена Суторміна розповіла, що в книжці найбільше уваги приділяється проблемі виявлення факту того, що дитина захопилася ісламською ідеологією. 

Так, за її словами, змінюється стиль одягу: дівчата відмовляються від коротких спідниць та декольте, хлопці - від краваток. Вони починають носити одяг темних кольорів, стають більш відчуженими та замкнутими. Також починають вивчати Коран і час від часу цитують його.

Суторміна зазначила, що вербувальними уважно моніторять соціальні мережі, після чого - вступають в переписку. "Відбувається розробка, деякі просто поширюють пропагандистські ролики, після чого потрапляють під вплив".

"Забагато молодих атеїстів, які розчаровуються в такому способі життя. Там романтична історія: ти потрібен Аллаху, ти - обраний...", - додає Суторміна. "Це просто бізнес, потрібні людські ресурси".

Своєю чергою голова науково- консультативної ради АТЦ СНД Маріанна Кочубей розповіла про "групи ризику", які цікавлять вербувальників. За її словами, це - студенти, політики, журналісти, релігійні діячі, а також - різного роду меншини та групи, права яких обмежують.

"Оптимальні умови для маніпуляції свідомістю - це послаблені фільтри критичного сприйняття дійсності; складні життєві обставини такі як розлучення, бідність, нерозділене кохання, депресія; незадоволення станом громадськості та радикальні висловлювання, десоціалізація", - зазначила Кочубей.

Також в брошурі "Страшна казка ІДІЛ" розповідається про цю організацію, розшифровується її абревіатура та пояснюється, чому вона є забороненою в РФ.

Крім того, ГП РФ має намір звернутися в Міносвіти з проханням поширити брошуру в школах і вишах, щоб батьки, учні старших класів та студенти мали змогу ознайомитися з нею.

Раніше, Слідчий комітет РФ видав книгу про "злочини на Донбасі" з фейковим фото на обкладинці. У ній зібрані нібито "свідчення учасників подій, фотодокументи та матеріали міжнародних організацій", які зафіксували військові злочини на окупованій терористами території України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: