Влада Лівії не віддасть сина Каддафі Гаазі

Дата публікації
Перегляди
1345
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Влада Лівії не віддасть сина Каддафі Гаазі

Сейфа аль-Іслама будуть судити у Лівії / Фото: AFP

Відповідне рішення ПНР буде обговорюватися з генпрокурором Міжнародного кримінального суду Луісом Морено-Окампо.

Перехідна національна рада (ПНР) Лівії проголосувала за те, щоб схоплений напередодні син убитого Муаммара Каддафі Сейф аль-Іслам постав перед судом в Лівії, а не був переданий Міжнародному кримінальному суду (МКС).

У той же час, як заявив міністр інформації Лівії Махмуд Шаммам, рішення ПНР буде обговорюватися з генпрокурором МКС Луісом Морено-Окампо під час його візиту до Лівії у понеділок.

За словами Шаммама, суд над аль-Ісламом там, де він "скоїв злочини проти лівійського народу", - єдиний справедливий варіант.

МКС звинувачує Сейфа аль-Іслама в злочинах проти людяності, зокрема в тому, що він віддавав накази про розстріл учасників масових демонстрацій під час лівійського повстання, яке почалося в лютому. Проте, а МКС не може засудити сина Каддафі до смерті.

Разом з тим, як повідомив міністр юстиції ПНР Лівії Мохаммед аль-Аладжа, за лівійськими законами, за подібні злочини передбачається смертна кара.

Нагадаємо, представники збройних формувань, лояльних ПНР, в суботу заявили про арешт Сейфа аль-Іслама при спробі перетину кордону з Нігером. Через кілька годин після захоплення його було доставлено в лівійський Зінтан.

Як заявили раніше в неділю загарбники аль-Іслама, вони не мають наміру видавати ПНР бранця до тих пір, поки їм не будуть дані гарантії того, що суд над ним відбудеться в Лівії. Крім того, глава військової ради міста Зінтан полковник Мухаммед аль-Хабаш заявив, що аль-Іслам буде залишатися під вартою в місті, поки в країні не сформується судова система.

Читайте також:

Син Каддафі хотів відкупитися від повстанців за 2 мільярди доларів

Розлючені лівійці влаштували переполох після арешту сина Каддафі

Син Каддафі заявив, що все тільки починається

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1345
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація