ВООЗ схвалила ще одну COVID-вакцину: деталі

Дата публікації
Перегляди
2715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ВООЗ схвалила ще одну COVID-вакцину: деталі

Фото: Associated Press

Препарат захищає від зараження коронавірусом на 94,1%.

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила екстрене використання вакцини від COVID-19 mRNA-1237, розробленої американською біотехнологічною компанією Moderna.

Про це йдеться в заяві організації від п'ятниці, 30 квітня.

Зазначається, що Стратегічна консультативна група експертів ВООЗ по імунізації (SAGE) рекомендувала COVID-вакцину від Moderna для всіх вікових груп від 18 років.

"Вакцина Moderna - це вакцина на основі mNRA. SAGE виявила, що її ефективність становить 94,1%", - розповіли експерти ВООЗ, які спостерігали за дією препарату впродовж двох місяців.

Рекомендація ВООЗ є обов'язковою умовою для участі препарату в міжнародній ініціативі COVAX. Окрім того, вона дозволяє урядам країн швидше отримати дозвіл на імпорт та застосування COVID-вакцини від своїх регуляторів.

Зауважимо, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США дозволило екстрене використання вакцини від Moderna ще 18 грудня 2020 року, а європейський регулятор ухвалив аналогічне рішення 6 січня.

Раніше ВООЗ також рекомендувала до екстреного використання вакцини від компаній Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Нагадаємо, що mRNA-1237 передбачає введення двох ін’єкцій з інтервалом у чотири тижні. Її розробники використовують фрагменти генетичного коду COVID-19, щоби "навчити" імунну систему розпізнавати та знищувати вірус.

Вакцина залишається стабільною за температури від 2 до 8 градусів за Цельсієм до 30 днів, тоді як за температури від -25 до - 15 градусів за Цельсієм вона може зберігатися впродовж шести місяців. 

Новини України: Степанов повідомив, що до України доправлять пів мільйона доз вакцини Sinovac

Новини України: Степанов повідомив, що до України доправлять пів мільйона доз вакцини Sinovac

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
2715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація