Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Завдяки США Радбез ООН вперше визнав незаконними ізраїльські поселення в Палестині

Американська делегація не скористалася правом вето, Ізраїль відкинув резолюцію.

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка визнає незаконними ізраїльські поселення на території Палестини, включаючи Східний Єрусалим.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

Така резолюція була прийнята вперше завдяки делегації США, яка не скористалася правом вето, як раніше, а лише утрималася.

В ухваленому документі закликають Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованій території Палестини. Такі поселення називаються "кричущим порушенням міжнародного права" і тикими, що не мають юридичної сили. Радбез зажадав від Ізраїлю негайно припинити поселенську діяльність.

Члени Радбезу ООН заявляють, що визнають лише ті кордони Ізраїлю і Палестини, які існували на момент 4 червня 1967 року. Виняток може бути зроблено лише в разі домовленості сторін щодо цього. Всі держави світу призиваються розрізняти територію Держави Ізраїль і територію, окуповану з 1967 року.

Ізраїль у свою чергу відмовився визнавати резолюцію і звинуватив адміністрацію Барака Обами в домовленостях з ООН за спиною Тель-Авіва, передає Jerusalem Post.

В заяві від імені уряду Беньяміна Нетаньяху мовиться, що Ізраїль має намір співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа і конгресменами, щоб "уникнути наслідків цієї абсурдної резолюції".

Нагадаємо, після ухвалення резолюції Дональд Трамп пообіцяв зміни в "усьому, що стосується ООН", після своєї інавгурації на пост президента США. "Все, що стосується ООН, зміниться після 20 січня", — написав він у своєму Twitter. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції