Монети з героями "Зоряних війн" стали платіжною валютою

Дата публікації
Перегляди
3045
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Острів Ніуе, розташований в Тихому океані, буде використовувати як платіжну валюту кольорові монети з героями кіносаги "Зоряні війни".

Кольорові монети з героями кіносаги "Зоряні війни" будуть використовувати як платіжну валюту на острові Ніуе, розташованому в Тихому океані.

Офіційна презентація незвичайних монет відбудеться через кілька днів, проте в обіг їх пустять не раніше, ніж у листопаді 2011 року.

На сьогоднішній день мешканці острова використовують як валюту новозеландський долар, оскільки Ніуе є державним утворенням у вільній асоціації з Новою Зеландією. Випуском монет займеться Новозеландський монетний двір, за договором з компанією режисера Lucas Films.

Усього буде викарбовано 7500 екземплярів монет кожного з кількох варіантів дизайну. Так, на платіжних засобах номіналом два новозеландських долари зобразять керівника армії Галактичної імперії Дарта Вейдера, принцесу Лею, Хана Соло, Чубакку, R2D2, Зірку Смерті, Магістра Йода та інших героїв знаменитого фільму Джорджа Лукаса. Кілька монет для презентації вже готові.

Монети будуть випущені у двох наборах по чотири штуки в кожному. При цьому один з наборів упакують у футляр у вигляді шолома Дарта Вейдера і при відкритті можна буде почути важке дихання головного кінолиходія. Інший набір монет покладуть у футляр у вигляді космічного корабля Тисячолітній сокіл - при відкритті він буде видавати звук, який чути під час зльоту машини.

Набори монет Ніуе можна буде придбати не тільки на острові, а й у фінансових установах за його межами. Незвичайні гроші, як вважають виробники, зацікавлять як нумізматів, так і шанувальників "Зоряних воєн". Ціна колекційного сету складе 399 доларів США.

Фахівці з монетного двору Нової Зеландії зазначили, що швидше за все навіть мешканці Ніуе, де гроші з Дартом Вейдером, Йодою та іншими матимуть статус легального платіжного засобу, не будуть користуватися ними в повсякденному житті. По-перше, монети мають високу колекційну вартість, а по-друге, фактична ціна двох новозеландських доларів із Зоряними війнами оцінюється приблизно в 117 новозеландських доларів.

Нагадаємо, раніше  у Франції випущено першу в ЄС монету номіналом 1000 євро, вага якої склала всього 20 грамів. Звістка про нову монету викликала неабиякий ажіотаж в країнах єврозони.

Читайте також:

Нацбанк випустить монету на честь "названого батька" Януковича

В Україні обрали найкращу монету

У Великобританії викарбували монету до весілля принца Вільяма

Ющенка увічнили у гривні (відео)

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація