Вчені пропонують обкласти тістечка податком, як тютюн та алкоголь

Дата публікації
Перегляди
2617
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені пропонують обкласти тістечка податком, як тютюн та алкоголь

Через доступність тістечка стають надто небезпечними / Фото: Архів

Серед радикальних заходів - заборона продажу прохолодних напоїв дітям до 17 років.

Американські біологи пропонують прирівняти цукор і підсолоджувачі на основі суміші фруктози і глюкози до алкоголю і тютюну, так як зловживання солодким викликає більшість зі списку хронічних хвороб і синдромів, які асоціюються з алкоголізмом.

Як доказ своєї точки зору вчені порівнюють цукор і алкоголь за чотирма критеріями, які раніше застосовувалися для опису шкоди алкоголю.

За словами біологів, цукор і алкоголь не були доступні в таких кількостях, які ми можемо отримувати зараз. Через це у людини немає захисних механізмів, які оберігають його від негативних наслідків їх застосування. Як стверджують вчені, безліч наукових робіт вказують на негативні наслідки зловживання цукром. Серед них Роберт Люстиг і його колеги називають діабет, гіпертензію, зменшення чутливості до інсуліну і ожиріння печінки.

Крім того, цукор схожим чином діє на центри винагороди в мозку, стимулюючи людину на поїдання нової порції солодкої їжі. Додатково до цього, цукор і його аналоги частково пригнічують виробництво гормонів насичення - греліну і лептину. Нестача цих сигнальних молекул вважається причиною систематичного переїдання.

Читайте Мільйони українців відмовляються від сигарет: не палити стало модно

Як стверджують біологи, переїдання стало серйозною медичною проблемою для більшості країн світу. Так, уряд Сполучених Штатів витрачає до 75% ресурсів системи охорони здоров'я на боротьбу з метаболічним синдромом та іншими наслідками переїдання солодкого.

Тож вчені пропонують ввести таку ж схему акцизів і обмежень, яка застосовується для обмеження обороту тютюну та алкоголю. На їхню думку, в першу чергу, слід викреслити цукор і глюкозу зі списку безпечних харчових добавок, що перешкодить виробникам харчових продуктів додавати їх у свої вироби в необмеженій кількості.

Особливе місце в цій системі займе спеціальний податок, яким будуть обкладатися всі товари, що містять цукрові добавки. У їх число потраплять шипучі напої, нектари, шоколадне молоко і підсолоджені рослинні пластівці. За розрахунками вчених, ціни на такі товари необхідно збільшити вдвічі, щоб значно знизити споживання цукру.

Читайте McDonald's визнали винним в "присаджуванні" дітей на гамбургери

У якості більш радикальних заходів вчені пропонують ввести обмеження або заборону на продаж прохолодних напоїв дітям до 17 років і обмежити число ресторанів швидкого харчування в районах з низьким середнім доходом населення. Крім того, уряду промислово розвинених держав можуть налагодити програми субсидування продажу або покупки продуктів з низьким вмістом цукру.

Роберт Люстіг, Лаура Шмідт і Клер Бріндіс з університету штату Каліфорнія в Сан-Франциско (США) виклали свою стратегію з управління обігом цукру та інших солодких речовин в оглядовій статті в журналі Nature.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2617
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація