Акуніна дивують українці, які не хочуть розмовляти українською

Акуніна дивують українці, які не хочуть розмовляти українською

Акунін: Севастополь і Львів - якісь різні країни / Фото: mixa.tv

"Я зрозумів, яка велика й різноманітна країна Україна", - зазначив письменник.

Відомий російський письменник Борис Акунін (псевдонім Григорія Чхартішвілі), який відвідав Львів і Севастополь, зазначив, що ці міста відрізняються, як різні країни. На думку письменника, неправильно, що люди в межах держави "не дуже хочуть" розмовляти українською.

Акунін поспілкувався з журналістами в Страсбурзі в рамках проведення Всесвітнього форуму для демократії. Він повідомив, що минулого року був в Україні у двох місцях, дуже не схожих одне на одного, - Севастополі та Львові.

"Мені це було потрібно для двох різних книжок. І там, і там я був вперше у житті. У мене було відчуття, що я потрапив у дві різні країни. Я зрозумів, яка велика й різноманітна країна Україна. Дійсно, таке відчуття, що це якісь різні країни. Крім написів українською мовою, загального нічого немає. Це цікаво", - розповів письменник.

За його словами, у нього склалося враження, що Севастополь "не російське, а руське місто".

"І я не знаю, добре це чи погано, чорт його знає, але мені здалося дивним, що люди живуть в межах української держави і якось не дуже хочуть розмовляти українською. На мою думку, це неправильно", - вважає він.

Читайте також: Ірина Фаріон скасувала у Львові "брутальний" закон про мови

Разом з тим Акунін вважає, що "навряд чи правильно примушувати людей це робити", і "треба знаходити якісь способи, щоб їм це було цікаво, щоб їм це подобалося, щоб їм подобалося відчувати себе українцями... бути українськими громадянами, щоб їм подобалося розмовляти цією мовою, читати літературу".

"Ось це, мені здається, і є недоліки - саме в цій роботі. Втім, це дуже поверхневий погляд, і, можливо, я помиляюся", - додав Акунін.

Письменник також повідомив, що ніколи не був у Києві. "Але життя моє побудоване таким чином, що я їжджу кудись, якщо мені це потрібно для моєї роботи, для справи. Якщо мене якийсь сюжет або якась тема заведе в Україну, в Київ, я, звичайно, туди поїду", - запевнив Акунін.

Повʼязані теми:

Наступна публікація