Через 200 років усі українці можуть вимерти як нація. Першою може зникнути Чернігівщина

Дата публікації
Перегляди
5123
Через 200 років усі українці можуть вимерти як нація. Першою може зникнути Чернігівщина

УНІАН

Нині українців - 42 мільйони.

Чи залишаться в Україні виборці через 200 років? Майбутнє української нації досить примарне. Якщо й далі кожен із нас буде мислити за принципом "після мене хоч потоп" - то потоп неминучий.

Про це йдеться в спецпроекті Ольги Василевської у програмі ТСН.19:30.

Чверть століття тому українців було 52 мільйони. З тих пір населення держави тане на очах. 2000-й рік зустріло вже 49 мільйонів, 2010-го – українців стало 46. Тепер - 42 мільйони, офіційно.

Перспективи зростання населення примарні. Чіткі лише прогнози міжнародних організацій про те, з якою швидкістю українці вимруть остаточно. Вже зараз соціологи б’ють на сполох: найшвидше тане – і, вочевидь, першою зникне Чернігівщина. Лише за півстоліття там ніхто не житиме.

Цього року Україна увійшла до першої п’ятірки країн, в яких стрімко вимирають люди. До 2050 року українців може поменшати ще на 18% (до 36,4 млн осіб), а до 2100-го - залишиться менше половини (на 57% - до 28,2 млн осіб). Неважко передбачити, що буде через 200 років – українці зникнуть усі – як нація.

Рецепт порятунку досить простий, але і складний водночас. Бо недостатньо просто оголосити курс на покращення: на економічне зростання, екологічну безпеку та підтримку молодим сім’ям. Влада має щиро прагнути. Натомість, будь-яка влада донині мислила лише п’ятирічками – від виборів до виборів. Через 40 виборів в Україні не залишиться жодного виборця.

Історії ТСН. Україна в цифрах. Що буде з населенням країни у найближчі десятиліття

Історії ТСН. Україна в цифрах. Що буде з населенням країни у найближчі десятиліття