Через снігопади в Україні масово гинуть птахи

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через снігопади в Україні масово гинуть птахи

Пташки можуть витерпіти сильний мороз, але не голод / ТСН.ua

Пташки не бояться морозу, але бояться голоду - через постійні снігопади їм важко знайти їжу.

В Україні масово гинуть синички, горобчики і навіть ворони, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Все через сніг. Птахи, які залишаються на зиму в Україні, можуть витримати 40, а то й 45 градусів морозу. Але за однієї умови - якщо їм буде чим харчуватись.

"На підтримку нормальної температури тіла йде багато калорій. Тому коли на вулиці -10-15, птахи їдять набагато більше, ніж коли 0 градусів", - пояснює орнітолог Геннадій Тищенко.

Харчуються, коли є що. Але під таким шаром снігу, як зараз, їжу пташкам знайти важко. Тому з міських парків та приміських гаїв вони масово перебираються ближче до людських осель.

"Ми сиплемо трошки зерна, трошки хлібної крихти, можемо дати туди щось з білка - наприклад, фарш яловичий чи маленькі шматочки м'яса для горобців, для синиць шматочки несолоного сала. Це вельми калорійно", - розповів орнітолог.

У кого є змога, той може змайструвати спеціальну годівницю із дерева. Якщо ж ні – є інші варіанти. Це може бути прив'язаний до гілки шматочок сала або черствого хліба на нитці.

Також можна взяти пластикову пляшку, відрізати дно, насипати туди насіння, крихт і підв'язати до гілки. Це також може бути пакет від кефіру чи молока, тобто загалом будь-що.

Головна умова, щоб у такої годівнички був дашок. Інакше корм засипле снігом і пташки залишаться голодними.

Сильні снігопади позбавляють птахів їжі

Сильні снігопади позбавляють птахів їжі
Наступна публікація