Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єдиний в українській армії дисбат можуть розформувати

На утримання єдиного в Україні дисциплінарного батальйону щороку йде п'ять мільйонів гривень.

П'ять мільйонів гривень за місяць на перевиховання п'яти людей сьогодні витрачає держава. Саме стільки йде на утримання єдиного в Україні дисциплінарного батальйону, повідомляє ТСН. За роки незалежності там побували 10 тисяч солдатів. Для війська дисбат був головним "виховним інструментом", однак останнім часом "штрафників" усе менше.

Вийти і зайти до дисциплінарної роти непросто. Що відбувається у розташуванні, бачать камери спостереження і черговий наряд. Життя у цьому батальйоні відрізняється від інших. Надворі пересуватися можна лише стройовим кроком чи бігцем, територію ретельно охороняють. У солдатів, що відбувають покарання, чергова лекція. Слухають про старі умови тримання "штрафників". Тоді по 8 місяців ходили в кайданках, та й покарання в дисбаті відбували не два роки, як нині, а й до 15-ти.

Сучасні ж умови гуманніші. Ванна, кухня, зручні ліжка і три дні з рідними. Все, як у звичайних солдатів, схожий і загальний режим. У штрафників є 8 годин на відпочинок, миття в лазні та триразове харчування. "Перші страви у нас ідуть по п'ятсот грамів, - розповідає шеф-кухар їдальні дисбату. - Біфштекс сорок дев'ять грамів плюс яйце смажене, плюс гарнір".

Та й мерзнути не доводиться, долучаються командири, бо держава "штрафників" ще й одягає. Так само отримує форму, як і визначено усім категоріям військовослужбовців. Штрафників обслуговують близько ста восьмидесяти людей. А державі це коштує 5 мільйонів гривень на рік. Проблема, визнають командири, у тім, що в єдиному в Україні дисбаті сьогодні лише п'ятеро "штрафників". "Два затримані за самовільне покидання служби, два - за нестатутні відносини, один - за крадіжку", - говорить керівник управління організації охорони постової служби Олександр Пельц.

Показувати свої обличчя хлопці не хочуть, бо зайва слава, мовляв, не потрібна. Згодом до цієї п'ятірки приєднаються ще шестеро. Але й 11 людей замало для казарми, розрахованої щонайменше на 60! Нині працюють над реформуванням батальйону. Хочуть зменшити його і перетворити на військову частину з можливістю швидкого переформатування. Зовсім відмовитися від дисбату не хочуть. Питання, кажуть, навіть не у збереженні робочих місць чи частини. За роки незалежності батальйон перевиховав понад 10 тисяч солдат. Після "дисбату" вони не мають судимостей, тому легко повертаються до суспільства, на відміну від більшості в'язнів.

Відео 5 мільйонів гривень за рік на перевиховання п'яти людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції